Şimdiye kadar sonsuz seriler teorisi genel olarak çok kötü bir şekilde temell...

söz kimin

Bu sayfada Norveçli matematikçi Niels Henrik Abel tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Niels Henrik Abel şöyle demiştir: Şimdiye kadar sonsuz seriler teorisi genel olarak çok kötü bir şekilde temell... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Niels Henrik Abel

Şimdiye kadar sonsuz seriler teorisi genel olarak çok kötü bir şekilde temellendirildi. Tüm işlemler sanki sonluymuş gibi sonsuz serilere uygulanır; ama buna izin var mı?

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Edep, devlet başkanları ve benzeri kişilerin tabiatına yerleşince bunu neticesi olarak iyilikler çoğalır, bunlar iyi olarak görülüp beğenilir. Böylece halk da bunların gerçek olduğuna inanır ve iyiliklerin kabulünde birleşir. İşte istenen istikamet budur.

Başarısızlık aslında bir kibir meselesidir. İnsanların çoğu, çok çalışmaz; çünkü içten içe çaba sarf etmeden de başarıya ulaşabileceklerini sanırlar. Bir sabah uyandıklarında, bir şekilde istediklerine sahip olacaklarına inanırlar. Aslında düşündükleri ya

Gezegenler küçükse üstünde atmosferi, büyükse içinde suyu tutamaz. İnsanlar da küçükse üzerinde her kişiye karşı onuru, büyükse içinde bir kişiye karşı olan duyguyu tutamaz.

Ben zatında bir bilim adamı olmak istemedim. Ben bir doğabilimci olmak istedim.

Hayal etmek her şey demektir. Hayatın size getireceklerinin bir ön gösterimidir.

Yarısı kazananlar, daima yavaş ve devamlı gidenlerdir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste