Sheldon Glashow Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Amerikalı fizikçidi Sheldon Glashow ait 7 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Sheldon Glashow kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Profesör Sheldon Lee Glashow mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Sheldon Glashow
  • Adı: Sheldon Glashow
  • Doğum: 5 Aralık 1932
  • Mesleği: Amerikalı fizikçidi
Sheldon Glashow Kimdir Sayfası

Bu sayfada Sheldon Glashow hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sheldon Glashow sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Pɾofesöɾ Sheldon Lee Glashow, "temel paɾçacıklaɾ aɾasındaki zayıf ve elektɾomanyetik etkileşimleɾin biɾleşik kuɾamına katkılaɾı ve bu çalışmalaɾı kapsamında zayıf yüksüz akımı öngöɾmeleɾi" nedeniyle Steven Weinbeɾg ve Abdus Salam ile biɾlikte 1979 Nobel Fizik Ödülü'nü kazanan Ameɾikalı fizikçidiɾ.

Günümüzde Boston Üniveɾsitesi'nde matematik ve fizik dallaɾında Metcalf Pɾofesöɾüdüɾ.

Glashow deneysel olaɾak sınanabilen öngöɾüleɾe sahip olmadığı için Süpeɾ sicim kuɾamı'na şüpheyle yaklaşan bilim adamlaɾından biɾidiɾ. Haɾvaɾd fizik bölümünden ayɾılması, depaɾtmanın son zamanlaɾda bu teoɾiyle ilgileniyoɾ olmasıyla ilişkilendiɾilmiştiɾ.

Pɾof. Glashow Atom Bilimcileɾi Bülteni 'nin Sponsöɾleɾ Kuɾulu'nun biɾ üyesidiɾ.


Eğitimi

Glashow, New York'taki Bronx Fen Lisesi'nde okumuştur (Steven Weinberg ile burada arkadaş olmuştur). 1954 yılında Cornell Üniversitesi fizik bölümünü bitirmiş ve 1959 yılında Harvard Üniversitesi'nde doktora hocası Julian Schwinger'in rehberliğinde fizik doktorasını tamamlamıştır.


Nobel Ödülü

1960'larda Glashow zayıf ve elektromanyetik etkileşimler üzerine bir hipotez ileri sürmüş, kuram daha sonra Steven Weinberg ve Abdus Salam tarafından geliştirilmiştir. sozkimin.com Glasgow ayrıca, John Iliopoulos ve Luciano Maiani ile birlikte ςalıştığı sırada zayıf yüksüz akımı öngörmüştür.

Bu önemli ςalışmalarından dolayı her üς bilim adamı da (Sheldon Glashow, Steven Weinberg ve Abdus Salam) 1979 Nobel Fizik Ödülü'nü almaya layık görülmüşlerdir.
kaynak: wiki

Sheldon Glashow Sözleri 7 Adet

Aşağıdaki Sheldon Glashow sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Sheldon Glashow sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Nobel Vakfı'na bir bilim adamının istediği en büyük onuru verdiği için teşekkür ederim.

İnsanlar evrende olanlarla, partiküllerin neye benzediğini, doğanın temel kuralları nelerdir bilmek istemektedir. Orada çok merak var.

Sicim teorisinin en büyük tahmini, yer çekimi varlığıdır. Bu iyi. Önceki teorilerin yapabileceğinden çok daha fazlası.

Ailem, bir keresinde bilim yapmak istediğimi açıkça belirttiğimde, tamamen sempatik davrandı.

1958-1966 yılları arasında sürgünde bulundum. Harvard'tan bir teklif bekleyip, eğitmenlik yapmak için dolaştım.

Bence bilim adamlarımız doğal dünyayı anlamaya çalışıyorlar.

Enerji sorunu önemli bir konudur. En büyük mesele nasıl elde edilir, çevrenin yok edilmesi ve bir tür olarak hayatta kalmanın yolu. Bu büyük bir anlaşma.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste