Sessizdim. Çünkü diğer birçoğu da sessizliğini koruyorlardı. Suçu topluluğun ...

söz kimin

Bu sayfada Alman yazar Günter Grass tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Günter Grass şöyle demiştir: Sessizdim. Çünkü diğer birçoğu da sessizliğini koruyorlardı. Suçu topluluğun ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Günter Grass

Sessizdim. Çünkü diğer birçoğu da sessizliğini koruyorlardı. Suçu topluluğun suçu gibi göstermek, oldukça iyi bir baştan çıkarma yöntemiydi. Ya da, birisi hakkında üçüncü şahsı kullanarak mecazen konuşmak: O sessizdi, O sessizliği gördü, O susturdu, O susturuldu.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Fikirler kolaydır. Uygulamak zordur.

İnsan nasıl ağzındaki yiyeceğin tadını kaybetmemek için yeni bir şey yemek istemezse, o da gözlerinin en son gördüğü görüntüyü kaybetmemek için yeni bir şeyi görmeyi istemiyordu aslında.

Sevginin vücut'dan ibaret olmadığını, çok geç anlayacaksınız.

Bir erkek karısına baktığı, karısı da kendisine baktığı vakit Allah her ikisine rahmet nazarı ile bakar ve erkek karısının elini tuttuğu zaman her ikisinin de günahları parmakları arasından dökülüp gider.

Olmadığım kişi için sevilmektense, olduğum kişi yüzünden nefret edilmeyi yeğlerim.

Siyasetçilerde ve aydınlarda örneklerini çok gördüğümüz, kalpten gelmeyen suni tebessümlerin çukurlarına düşmezsek, gerçek, sahici bir efkara ve tebessüme ulaşabiliriz.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste