Senai Demirci Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Tıp doktoru, yazar Senai Demirci ait 27 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Senai Demirci kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Senai Demirci mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Senai Demirci
  • Adı: Senai Demirci
  • Doğum: 11 Kasım 1964
  • Mesleği: Tıp doktoru, yazar
Senai Demirci Kimdir Sayfası

Bu sayfada Senai Demirci hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Senai Demirci sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Senai Demiɾci, (d. 11 Кasım 1964 Samsun Teɾme doğumluduɾ), Tıp doktoɾu, yazaɾ, ɾadyo ve televizyon pɾogɾamlaɾı yaρımcı ve sunucusu.

1964'de Samsun'un Teɾme ilçesinde dünyaya geldi. Samsun'da başladığı tıp öğɾenimini İstanbul'da süɾdüɾdü ve 1990 yılında Maɾmaɾa Üniveɾsitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Evli ve üç çocuk babasıdır. Sağlık Ocağı, Yaşama Gücü ve Yürüyüşler, Ramazan Sevinci adlı televizyon programlarının yaρımcılığını ve sunuculuğunu ve çeşitli radyo programları yaρtı. sozkimin.com Zafer dergisi ve dualar. com sitesinde makaleleri yayınlanmaktadır. Ondan fazla kitabı yayınlanmıştır. Engin Noyan tarafından seslendirilen '99 Esma 99 Dua' adlı eseri bunlar arasında en tanınmışıdır.

Şimdi yazarlığının yanı sıra; Bağcılar, Pendik gibi ilçelerde düzenli konferanslar yaρıyor. Eşref Ziya ile birlikte Marmara Fm'de ali Dakikalar adında bir radyo programı hazırlayıp sunuyorlar. Okurlarına bir yazarın edasıyla değil bir abi, kardeş tavırıyla sesleniyor.
kaynak: wiki + ceɾezfoɾum

Senai Demirci Sözleri 27 Adet

Aşağıdaki Senai Demirci sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Senai Demirci sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Başkaları seni var olduğun için sever, allah seni sevdiği için var eder.

Dipsiz ayrılıklar uçurumunun başında, birbirinin yüzüne bakan, birbirinin tebessümüyle sevinen, birbirinin kokusuyla avunan küçücük çiçekler gibiyiz.. Şimdilik her şeyimiz.. Şimdilik.. Yakasına ölüm yapışıktır her günün.

Hüzünlendim: Hüznü sevdim, hüznün kalbime dokunmasına izin verdim. Böylece bütün mutlulukların ve zevklerin sonunda ayrılık çizgisine teğet geçip geri döndüğünü gördüm.

İftira; acizlerin silahı, ahmakların yükü, korkakların kalkanı, ikiyüzlülerin maskesi, kibirlilerin cübbesidir.

Kimin dikkatini çeker küçücük bir bulut güneşi kapatmadan önce?

Üzülme! Üzülüyorsan, bir kutlu teselli kapısının önünde bekletiliyorsun demektir. Gözlerini kaldır vefasız dünyanın eşiğinden. Gönlünün elinden çıkar sebeplerin boş avuntularını. Umudunu kes sahte doymalardan. Yüreğini küstür coşkulardan. Kapı açıldı açılıyor demektir.

Affetmeyi öğrendim: Affetmenin, dostlarımı 10la çarpmak olduğunu fark ettim.

Sana ümit verene emek vermezsen, sana ümit vermez olur. Sen ona emek vermediğin için o sana ümit vermez; sonuçta ümidi kesen sen olursun.

Tanışıp evlendiğimizi zannederiz ama, Evlenip de tanışırız!

Ve bir gün öleceğim: Kesinlikle öleceğim ve öldüğüm gün anlayacağım ki; yaşadığım hayat, paydası sonsuzluk olan basit bir kesirden ibaretmiş.

İltifat etmesini öğrendim: İltifat ettikçe insanlarla aramdaki en kısa mesafenin bir tebessümün resmettiği bir çizgi olduğunu gördüm.

Değer vermesini öğrendim: Değer verdikçe sevgilerin küpünü bulup, onları mutlulukla çarpabileceğimi gördüm.

Özür dilemeyi öğrendim: Özür diledikçe nefretin ve öfkenin sonsuza bölündüğünü böylece dargınlıkların limit sıfıra giderken yok olduğunu fark ettim.

Şirin'inizi Ferhat gibi sevmekse niyetiniz, aranıza dağların durmasını beklemeyiniz.

İnsan yanmak ister bazen. Tahammül edemez suya.

Ayrıldığım her köşeyi, Terk ettiğim her odayı, Tükettiğim her anı, Harcadığım her nefesi, Veda ettiğim her insanı, Benden memnun eyle rabbim.

Sabahın körü ile sabahın nuru arasında; Dört rekatlık ince bir fark vardır.

Söz dünyayı değiştirir, sükut seni.

Pişman oldum: Pişman olduğumu itiraf ettim; pişman oldukça hatalarımı küçük, anlaşılır ve bağışlanabilir parçalara bölebildiğimi gördüm.

Kimse sınanmadığı bir günahın masumu saymamalı kendini.

Önce sevdim. Sevdiğimi öğrendim, sevebileceğimi farkettim. Sevdikçe kendimi kainatla topladığımı gördüm.

Hatırlamayı öğrendim: Hatırladıkça sevgilerimin kare kökünü bulup, onlardan hüzün çıkardığımı fark ettim.

Sana allah'ı arattıran dert, dünya dolusu afiyetten iyidir, tadını çıkar.

Kadın ve erkek eşit değil, Eştir: Birbirlerinin yerine geçmek için değil, Birbirlerinin yanında durmak için vardırlar.

Evleneceğin kişi senin için Yesrib'tir; sen o Yesrib'ten 'Medine' çıkaracaksın. Kimseye hazır 'Medine' yoktur, Medine inşa edilir.

allah; Sana verdiği nefesi kazaya bırakmıyorsa, Sen de bu nefesin şükrü olan Namazı kazaya bırakma.

İnsanın kalbinden daha büyük çöl; İnsanın kalbinden daha derin göl var mı ki? Ah işte, ah; yangın da burada, yağmur da.

Yorumlar 6 Adet

Perihan

ffff

az önce tv.de dinledim. sarsıldım

Perihan

sıyaha meftun

allah sizden razı olsun senai bey şiirlerinz yon verici allah muaffakiyet versin

Perihan

hilal

Tanri eski turklerde allah demektir. zaten yabanci dilden turkceye cevirilerde allah kelimese tanri olarak yazilir.cunku tanri turkcedir

Perihan

Emetullah

Rabbim böylelerini başımızdan eksik etmesin inşaallah

Perihan

Nejla Güner Bağış

Senai beyle yeni tanıştım sohbetleri muhteşem hiç bir mümin kardeşimin bu sohbetlerden mahrum kalmasını istemem inşallah onlarada canlı dinlemek nasip olur Allah razı olsun

Perihan

ZAFER

tanrı KELİMESİNİ NEDEN ALLAH YERİNE KULLANDINIZ

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste