Sen yoksun, deniz yok, yıldızlar arkadaşım. Ya bu gece harika bir şeyler olsu...

söz kimin

Bu sayfada Şair, yazar,senarist Attila İlhan tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Attila İlhan şöyle demiştir: Sen yoksun, deniz yok, yıldızlar arkadaşım. Ya bu gece harika bir şeyler olsu... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Attila İlhan

Sen yoksun, deniz yok, yıldızlar arkadaşım. Ya bu gece harika bir şeyler olsun; Yahut bir bomba gibi infilak edecek başım...

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bazıları ile sadece aynı yüzyılda yaşamak bile güzel.

Çok geç değildir henüz yeni bir dünya aramak için. Hamle yapın, ve iyi oturarak düzenle vurup ortadan kaldırın Seslenen kırışıklıklarını alnın; devam ettirmektir çünkü benim amacım Ölünceye kadar yelken açmayı ötesine gün batımının, Ve bütün batı yıldızlarının yıkandıkları yerlerin. Belki de körfezler bizi yıkayıp temizleyeceklerdir: Belki de Mutlu Adalara dokunacağız, Ve ünlü Aşil?i göreceğiz, tanımış olduğumuz. Çok şey alındı, fakat çoğu hâla olduğu yerde durur; ve Şimdi biz eski günlerde yeryüzünü ve gökyüzünü yerinden oynatmış olan O güç olmasak bile; Biz yine de biziz, biz; Hepsi aynı mizaçta bir parçadan oluşan yiğit yürekleriz, Zamanla ve kaderle yıpranmış, fakat iradesi kuvvetli Çabalamak, araştırmak, bulmak, ve teslim alınmamak için.

Namaz kılmayana aşık olunmaz. Bu, aşkın sahibine haksızlıktır.

Bu soru hakkında biraz düşündüm. Olabilecek en iyi cevabı verebilirdim. Gerçekten söylemek istediğim şeyi ona (muhabire) söylemediğimi hissettim. Hristiyan olduğumu düşündü. Ben doğduğumda ailem Hristiyandı bana erken yaşta Hristiyanlığı öğrettiler. Ancak dünyaya bakarken, tüm erkeklerin gerçeği bildiğini hissediyorum. Eğer bir erkek bir Hristiyan olsaydı gerçeği bilirdi veya bilemezdi. Gerçeğin üzerine konulmuş herhangi bir adı yoktur ve her insan kendisi için onu bulmak zorunda, sanırım.

Sana budala dersem canın sıkılır; ama senin içindeki budala durdurak bilmiyor. Davidov döndüğünde bu işten dolayı sana bir ders verecektir.

İnsanların ahmak sınıfı, kendilerinin medh edilmesinden hoşlananlarıdır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste