Sen onları sevmedikçe herkes bir hiçtir....

söz kimin

Bu sayfada ABD'li oyun yazarı Tennessee Williams tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Tennessee Williams şöyle demiştir: Sen onları sevmedikçe herkes bir hiçtir.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Tennessee Williams

Sen onları sevmedikçe herkes bir hiçtir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Duygularını anlayıp yönetebilen insan yaşamının efendisidir.

Etle tırnağı ayırırcasına acı veren o gidiş olmasaydı, bu aşk, aşk olmayacaktı aslında. Aziz Bey mecnuna döndü, daha çok gençti. Bundan daha büyük bir acı olamayacağını, sokaklarda Maryam'ın adını sayıklarken ölüp gideceğini sanıyordu. Ama bilmiyordu ki vücudun ruha ihanet etmediği anlar pek azdır. Ne çok ister insan büyük kederlerin ardından ölüp gitmeyi de başaramaz. Ruh, başına kara bir hale takınarak göğe yükselmek için çırpınır da çırpınır; ama vücut dünyalıdır; yer, içer, yaşar.

İyi reklam sadece bilginin sirkülasyonunu sağlamaz. Bu akla tutku ve inanç katar.

Ey zavallı! Sana fayda vermeyen şeyler hakkında konuşmayı bırak. Dünya ve ahirette sana fayda verecek işlerle uğraş. Boş işlerle uğraşmayı bırak. Kalbinden dünya düşüncelerini çıkar. Çünkü yakında dünyadan alınacak, ahirete götürüleceksin. Dünyada rahat ve hoş bir hayat arama. Resul-i ekrem; hayat, ahiret hayatıdır.

Dışarıda bir yerlerde kulağı olmadan yaşayan biri dolanıyor. Hayranlarından birinin mektupla kesik kulak gönderdiği üzerine.

Duygularını kapatmak için çok uğraşmıştı; şimdi onları yeniden açma fikri dehşet vericiydi.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste