Sen ol da ister yar ol, ister yara; lütfun da başım üstüne, kahrın da....

söz kimin

Bu sayfada İslam alimi ve mutasavvıf Şems-i Tebrizi tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Şems-i Tebrizi şöyle demiştir: Sen ol da ister yar ol, ister yara; lütfun da başım üstüne, kahrın da.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Şems-i Tebrizi

Sen ol da ister yar ol, ister yara; lütfun da başım üstüne, kahrın da.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Geçmişte kim olduğunu bilmek istiyorsan, şu an kim olduğuna bak. Kim olacağını bilmek istiyorsan, ne yaptığına bak.

Her darbede öldüren aşkın kurbanıyız biz.

İstemisen Öleyim Hep aglatir güldürmez, sevdigini bildirmez Senin gibi zalim(hayin) yar süründürür, öldürmez Saçin uzun öreyim, gel kapiya göreyim Ey vefasiz hayin yar, istimisen öleyim Kirmizilar giymissen, söyle nerden gelmissen Ey vefasiz hayin(zalim) yar, beni nasil sevmisen Saçin uzun öreyim, gel kapiya göreyim Ey vefasiz hayin yar, istimisen öleyim Elde mendili yanar, evde kandili yanar Yar'a da zulüm edenin ahirette cani yanar Saçin uzun öreyim, gel kapiya göreyim Ey vefasiz zalim(hayin) yar, istimisen öleyim

Biriktirmiş yarınlarımızı bozuk para gibi harcadık, mutsuz çocuklar ülkesinde böyleydi, yazgının çağrısına kulak asardık.

İnsanlar, güller arasında dikenler bulunduğundan şikayet edeceklerine, dikenler arasında güller yaratıldığına şükretmelidir.

Kişi bir şey yaptığında eskilere geri dönmelidir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste