Selimiye'nin inşasında himmet edip, yüce Allah'ın izni ve yardımı, Sultan iki...

söz kimin

Bu sayfada Mimar Sinan tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Mimar Sinan şöyle demiştir: Selimiye'nin inşasında himmet edip, yüce Allah'ın izni ve yardımı, Sultan iki... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Selimiye'nin inşasında himmet edip, yüce Allah'ın izni ve yardımı, Sultan ikinci Selimin de teşvik ve desteğiyle Selimiye'nin kubbesini altı zira (yaklaşık 5m) daha yüksek, derinliğini de dört zira (yaklaşık 3. 5m) fazla inşa ettim.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

En kusursuz cinayet budur; yasama sevincimizi kimlerin öldürdüğünü, bunu hangi güdüyle yaptıklarını, suçluların nerede bulunacağını bilemeyiz.

Mühim değil. Çoğu zaman insanlar beni yanlış anlar. Ama ben saiklerimin iyi olduğunu bildiğim müddetçe, başkalarının kanaatlerine ehemmiyet vermem. Ama bunu size izah etme fırsatı bulduğum için memnunum. Eğer beraberce bir maceraya atılacaksak, birbirimiz hakkında yanlış fikirlerimiz olmamalı.

Haksızlıkların olmadığı bir dünya. İnsanların hepsinin mesut olduğu, hiç olmazsa iş bulduğu, doyduğu bir dünya. Hırsızlıkların, başkalarının hakkına tecavüz etmelerin bol bol bulunmadığı. Pardon efendim! Bol bol bulunmadığı ne demek? Hiç bulunmadığı bir dünya.

Eğer bir servet miras almış olsaydım, muhtemelen matematik ile çok fazla şey yapmam gerekmezdi.

Makineleri daha verimli ve mükemmel hale, yani kusurları insanın büyüklüğü olduğunu açıkça olacak gibi.

Nedensellik, etkileşim, koşullar ve ayırt edici algılama..dört büyük element bunlardandır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste