Selimiye'nin inşasında himmet edip, yüce Allah'ın izni ve yardımı, Sultan iki...

söz kimin

Bu sayfada Mimar Sinan tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Mimar Sinan şöyle demiştir: Selimiye'nin inşasında himmet edip, yüce Allah'ın izni ve yardımı, Sultan iki... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Selimiye'nin inşasında himmet edip, yüce Allah'ın izni ve yardımı, Sultan ikinci Selimin de teşvik ve desteğiyle Selimiye'nin kubbesini altı zira (yaklaşık 5m) daha yüksek, derinliğini de dört zira (yaklaşık 3. 5m) fazla inşa ettim.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Gönül işleri her-kesin işi değildir, er-kesin işidir.

Bana öyle geliyor ki, uçan daire gözlemlerinin, dünyasal zekanın irrasyonel karakteristiklerinden kaynaklanıyor olması, dünya dışı zekanın rasyonel karakterlerinden kaynaklanıyor olmasından çok daha olasıdır.

Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

Bu fizik dünyada yer alan nesneler sürekli bir değişim içinde olduklarından, sadece duyu bilgisinin sınırları içinde kalarak onlara ilişkin yargıda bulunmak da olanaksızdır.

Gözleri, koparılması imkansız olsa da, sadece bana sunduğu bir cezayir menekşesi gibi maviydi.

Sen günlere bir şeyler getirmedikçe, günler sana hiçbir şey getirmiyor. Boş bir caddede yürüme olanağı bile yok. Her köşe, her cadde öyle dolu, öyle dolu ve bu doluluk içinde öyle boş, öyle boş, öyle boş ki!

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste