Savaş hırsızlar yaratır, barış da o hırsızları aşar....

söz kimin

Bu sayfada George Herbert tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. George Herbert şöyle demiştir: Savaş hırsızlar yaratır, barış da o hırsızları aşar.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Savaş hırsızlar yaratır, barış da o hırsızları aşar.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Gül biraz; bunca keder, bunca göz yaşı dinsin, gül biraz; şu gökkubbe kahkahanı işitsin. Her gidenin ardından koşmaya değmez hayat, gelecekleri bekle, gidecek varsın gitsin.

Bir kalp sadece bir kere ilkbahar yaşar. Ben de bir kere ilkbahar yaşadım ve ilkbaharın ilk çiçeğini sevdim, nerden bilebilirdim ilk çiçeğin kardelen olduğunu, nerden bilebilirdim kar delenin kalp deldiğini, ve nerden bilebilirdim ki; melek yüzlü yaprakla

Bugün seni düşünmeden yaşayabilmeyi başardığım ilk gün. Hadi topla seni benden. Kalbim seni uğurluyor. Al bu yara sende kalsın. Artık beni acıtmıyor.

Onaltı yaşında bir kızı, sevdiği erkeğin sesine karşı koruyacak kadar uyanık bir nöbetçi yoktur.

İnsanın değil, mutluluğun dostu vardır.

Hani akşamları ayna önünde ağzını çalkalarken, ansızın yüzündeki kırışıklıklarla tanışırmış gibi, gerçek tek bir söze ihtiyacım var.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste