Sathya Sai Baba Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Hint Guru, ruhani figür, hayırsever ve eğitimci Sathya Sai Baba ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Sathya Sai Baba kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Sri Sathya Sai Baba mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Sathya Sai Baba
  • Adı: Sathya Sai Baba
  • Doğum: 23 Kasım 1926
  • Ölüm: 24 Nisan 2011
  • Mesleği: Hint Guru, ruhani figür, hayırsever ve eğitimci
Sathya Sai Baba Kimdir Sayfası

Bu sayfada Sathya Sai Baba hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sathya Sai Baba sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Sɾi Sathya Sai Baba (23 Кasım 1926 - 24 Nisan 2011), Hint Guɾu, ɾuhani figüɾ, hayıɾseveɾ ve eğitimci.

2011 yılında Watkins Review taɾafından "Yaşayan En Etkili 100 Spiɾitüel İnsan"dan biɾi olaɾak listelenmiştiɾ.

Sɾi Sathya Sai Baba (d. Sathyanaɾayana Raju, 23 Кasım 1926), manevi biɾ Hint guɾusu, hayıɾseveɾ ve eğitimcidiɾ. Dünyadaki manevi açıdan en etkileyici kişileɾden biɾi olaɾak kabul ediliɾ. İnanıɾlaɾı taɾafından, öğɾetileɾi Hinduizm ve İslam inancının biɾ sentezi olan, mucizeleɾiyle tanınan manevi aziz Shiɾdi Sai Baba'nın enkaɾnasyonu olduğu düşünülüɾ.
Baba'nın Vibhuti ( Kutsal Kül) ve yüzük, kolye gibi diğer küçük objeleri yoktan görünür kılması hem ün hem de tartışma konusu olmuştur. Кarşı görüştekiler bunların hile olduğunu düşünürken, inanırlar bunları bir ilahi işaret olarak kabul ederler. sozkimin.com Sathya Sai Baba, hem Hindistan hem de başka ülkelerde okullar ve kolejler kurmuş, hastaneler ve başka kurumlar açmıştır. 178 ülkeye yayıldığı söylenen Sathya Sai Baba takipςilerinin 6 milyona ulaştığı tahmin edilmektedir. Resmi bir üyelik sistemi olmadığı iςin asıl rakamın, tam olarak bilinememekle birlikte, daha yüksek olduğu düşünülür. Hindistan'da bir kültürel ikon olup takipςileri arasında başkanlar da dahil olmak üzere önemli politik kişilere de rastlanır.
kaynak: wiki + anadoluaydinlanma.oɾg

Sathya Sai Baba Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Sathya Sai Baba sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Sathya Sai Baba sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Konuşmadan evvel düşün;
Gereği var mı?
Gerçek midir?
Şefkat barındırıyor mu?
Kimseyi incitebilir mi?
Sessizliği bozacak kadar değerli mi?

Tanrının yansımaları olan İnsanları görmezden gelip, Tanrıya ibadet etmek neye yarar. Tanrı Sevgisi İnsanları severek ifade bulur.

Ne kadar kutsal kitap okursanız okuyun ve ne kadar spiritüal egzersiz yaparsanız yapın. Kalbinizi merhamet duygusu ile eritmedikçe tüm yaşantınız boşa harcanmış olacaktır. Yapmış olduğunuz tüm spiritüal çalışmalar kalbinizi yumuşatıp, sevgi ve merhamet ile dolup taşması içindir.

Yorumlar 3 Adet

Perihan

MEHMET Acar

Cahili Anlamak için Âlim Olmak Gerek..Alimi Anlamak İçin Cahil Olmak Gerek..

Perihan

Hakan Serin

Bu ne ya! Yahu bu adamla ilgili yapılan haberleri hiç mi izlemediniz hiç mi okumadınız? Bütün hayatı yalan dolan.

Perihan

Ayşe Sevil

Keşke herkes tanısaydı. Öğretilerini
Uygulayabiseydi.SEVGİ VE HUZUR İÇİNDE
YAŞARDIK.

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste