Sanatın amacı zevktir....

söz kimin

Bu sayfada Nicolas Poussin tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Nicolas Poussin şöyle demiştir: Sanatın amacı zevktir.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Sanatın amacı zevktir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunlar, bilgi hafızıdır; bilgi sevgilisi değil.

Bunu yapmak için kanlı bir şekilde tasarlanmıştı, değil mi?

Kalp sevginin çeşitli ifadeleri olan pek çok duygu yayar; sıcaklık, sevecenlik, ihtiras iyilik , nefret. Dünyadaki her duygu kalp merkezinden yayılır. Bu nedenle en güçlü ve eğer sezgilerimizle yönlendirmezsek en tehlikeli merkezdir. Hayatımızı çoğunlukla kalbimiz yüzünden karmaşıklaştırırız. Hayata, zenginlik, derinlik ve anlam veren bu merkezdir.

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız başlayamazsınız.

Bir domuza ve bir çocuğa istedikleri her şeyi verirseniz sonuçta çok iyi bir domuzunuz ve çok kötü bir çocuğunuz olur.

Şarkı-1 Sevdiğim cânım yolunda hâke yeksân olduğum Iyddır çık naz ile seyrana kurban olduğum Ey benim aşkında bülbül gibi nâlân olduğum Iyddır çık naz ile seyrana kurban olduğum Cümle yâran sana uşşâk olduğun bilmez misin Cümlenin tâkatları tâk olduğun bilmez misin Şimdi âlem sana müştâk olduğun bilmez misin Iyddır çık naz ile seyrana kurban olduğum Gâhi feyz-âbâda doğru azmedip eyle safâ Asaf-âbâda gelip gâhî salın ey mehlikâ Gel hele gör sahn-ı Sa'd-âbâda hiç olmaz bahâ Iyddır çık naz ile seyrana kurban olduğum Kapladup gül penbe şâli ferve-i semmûruna Ol siyeh zülfü döküp ol sine-i billûruna Itr-ı şâhiler sürüp ol gerden-i kâfûruna Iyddır çık naz ile seyrana kurban olduğum Sen açıl gül gibi zâr ile hezâr olsun Nedim Bend bend olsun hâm-ı zülfün şikâr olsun Nedim Sen salın cânâ yolunda hâksâr olsun Nedim Iyddır çık naz ile seyrana kurban olduğum

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste