Sanatı muazzam bir popülerlik kazanmıştı, İtalyan köylüleri ve kadınları idea...

söz kimin

Bu sayfada Louis Leopold Robert tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Louis Leopold Robert şöyle demiştir: Sanatı muazzam bir popülerlik kazanmıştı, İtalyan köylüleri ve kadınları idea... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Sanatı muazzam bir popülerlik kazanmıştı, İtalyan köylüleri ve kadınları idealize edilmiş güzellikte, incelenmiş heykel pozisyonlarında ve plastik olarak oluşturulmuş gruplandırmada yapay, teatral algı, sert, kuru ve boyasız tasvir yoluyla rahatsız edilmeyen bir zevk uyandırdı. (Georg Nordensvan, Louis Leopold Robert hakkında)

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Hukuk mantıksız zekadır.

İnsan zihni bir kez yeni bir fikirle esnedi mi, bir daha hiçbir zaman eski boyutlarına geri dönemez.

Sanal gerçeğe dönüşünce, sanal olmuyor artık; gerçek sanal oluyor.

Aşk hakikiyse eğer, masallar da hakikidir ve onların hakiki olduğuna artık inanıyorum. Lütfen bana istediğiniz masalı anlatınız, inanırım. Cüceleri, büyücüleri, devleri anlatınız, artık inanırım. Beni sevdiğinizi anlatınız, çocuk gibi inanırım.

Bir erkeğin, kültürce kendisine denk, üstelik konuşmaya, düşüncelerini anlatmaya susamış bir kadını uzun süre kaldıramayacağı, o dönemde henüz keşfedilmemiş bir gerçekti.

Varsayalım ben ekonomistim.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste