Samuel Taylor Coleridge Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İngiliz şair, eleştirmen ve filozof Samuel Taylor Coleridge ait 6 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Samuel Taylor Coleridge kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Samuel Taylor Coleridge mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Samuel Taylor Coleridge
  • Adı: Samuel Taylor Coleridge
  • Doğum: 21 Ekim 1772
  • Ölüm: 25 Temmuz 1834
  • Mesleği: İngiliz şair, eleştirmen ve filozof
Samuel Taylor Coleridge Kimdir Sayfası

Bu sayfada Samuel Taylor Coleridge hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Samuel Taylor Coleridge sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Samuel Taylor Coleridge (d. 21 Ekim 1772 - ö. 25 Temmuz 1834) İngiliz bir şair, eleştirmen ve filozoftu.

arkadaşı William Wordsworth ile beraber, İngiltere'deki Romantizm hareketinin kurucuları arasında gösterildi. Kubla Khan en önemli eseɾiydi, ancak Biogɾaρhia Liteɾia en fazla saygı göɾülen eseɾi olaɾak gösteɾildi. sozkimin.com

Coleɾidge'ın, eseɾleɾini çoğunlukla uyuştuɾucu aldıktan sonɾa göɾdüğü halisünasyonlaɾın etkisinde yazdığı (bkz.: Kubla Khan) bilinmektediɾ. Kubla Khan'da, uyuştuɾucu aldıktan sonɾa göɾdüğü halisünasyonlaɾı, Kubilay Han'ın saɾayı gibi tasviɾ etmiştiɾ.
kaynak: wiki

Samuel Taylor Coleridge Sözleri 6 Adet

Aşağıdaki Samuel Taylor Coleridge sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Samuel Taylor Coleridge sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Ateist olmak için gerekli kalp iyiliği ve zihin kudreti, ancak on binde bir insanda görülür.

Yalnızca akıllılar düşünce sahibidirler. İnsanların geri kalanları düşüncelerinin tutsağıdır.

Benim düşünebildiğim en mutlu evlilik; sağır bir erkekle, kör bir kadının evlenmesidir.

Aynı zamanda iyi bir düşünür olmayan hiç kimse, büyük şair olamamıştır. Çünkü şiir tüm insani ilmin, düşüncenin, tutkuların, duyguların ve dilin, çiçeği ve hoş kokusudur.

Sadece akıllılar fikir sahibi olurlar; insanların geri kalanı fikirlerinin eseridir.

İyi bir kitabın, iyi seçilmiş ve iyi bakılmış bir meyve ağacına benzediğini söylemek, hakikaten daha azını söylemek demektir, onun meyveleri yalnız bir mevsimlik değildir.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste