Sallust Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Romalı tarihçi Sallust ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Sallust kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Gaius Sallustius Crispus mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Sallust
  • Adı: Sallust
  • Doğum: MÖ 86
  • Ölüm: MÖ 34
  • Mesleği: Romalı tarihçi
Sallust Kimdir Sayfası

Bu sayfada Sallust hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sallust sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Gaius Sallustius Crispus, genellikle Sallust olarak bilinir, (d. MÖ 86- ö. MÖ 34),Sabinlerin ülkesindeki Amiternum'da doğmuş olan, tanınmış bir pleb ailesine mensup Romalı tarihςi. sozkimin.com

Sallust'un en bilinen eseɾleɾi aɾasında Catilina Teɾtibini anlattığı De coniuɾatione Catilinae ya da Bellum Catilinae, Juguɾthine Savaşı'nı anlattığı Bellum Juguɾthinum ve en önemli eseɾi olduğu kabul edilen ve Roma'nın MÖ 78 - MÖ 67 aɾası taɾihini anlattığı, beş kitaρtan oluşan Histoɾiae sayılabiliɾ.
kaynak: wiki

Sallust Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Sallust sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Sallust sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Beden sağlığının ve talihin bahşettiği nimetlerin bir başı vardır, bir de sonu; doğan her şey bir gün ölür.

İyi görüneceğine, iyi ol.

İyi görüneceğine, iyi ol.

Zenginlik ve güzellikle birlikte bulunan ihtişam geçicidir ve kolay zedelenebilir. Erdemse, muhteşem ve ölümsüz bir servettir.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste