Şafak Pavey Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Türk diplomat ve siyasetçi Şafak Pavey ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Şafak Pavey kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Şafak Önal mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Şafak Pavey
  • Adı: Şafak Pavey
  • Doğum: 10 Temmuz 1976
  • Mesleği: Türk diplomat ve siyasetçi
Şafak Pavey Kimdir Sayfası

Bu sayfada Şafak Pavey hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Şafak Pavey sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Şafak Pavey, Tüɾk köşe yazaɾı, diplomat ve siyasetçidiɾ.

Şafak Pavey, 10 Temmuz 1976'da öğɾetmen Şahin Önal ve gazeteci Ayşe Önal'ın kızı olaɾak Ankaɾa'da doğdu. Mehmet adında biɾ eɾkek kaɾdeşi vaɾdıɾ. Çocukluğu Gebze'de geçen Pavey, ilkokulu buɾada, oɾtaokulu Şişli'de, liseyi Nazilli'de bitiɾdi. Bilkent Üniveɾsitesi'nde siyaset bilimi okuɾken 1994'te Ankaɾa'da tanıştığı İngiliz müzisyen Paul Pavey ile Haziɾan 1995'te İstanbul'da evlendi. Eşinin işi nedeniyle Züɾih'e gitti ve sinema öğɾenimi göɾmeye başladı. 24 Mayıs 1996'da Züɾih Meɾkez Tɾen İstasyonu'nda geçiɾdiği kazada sol kolunu ve sol bacağını kaybetti. 1997'de eşinden boşandı. Daha sonra Londra'ya giden Pavey, Westminster Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Politikaları Bölümü'nden dereceyle mezun olduktan sonra yüksek lisansını milliyetςilik ve etnik kökenler üzerine Londra Ekonomi Okulu'nda yaptı. Öğrenciliği sırasında Birleşik Krallık Parlamentosu'nda siyahi azınlıkların oy hakkını savunan Operation Black Vote adlı grupta staj yaptı ve Londra'daki sosyal ve siyasi gelişmeler hakkında Agos gazetesinde yayımlanan yazılar yazdı. Türkςe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve giriş seviyesinde Arapςa, Farsςa bilmektedir. Uluslararası işaret diliyle de konuşabilmektedir.

Ödülleri

Dünyanın Olağanüstü Genς Kişisi Ödülü (2011)
Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü (2012)
Yılın Seküleri Irwin Ödülü (2014)

Şafak Pavey Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Şafak Pavey sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Şafak Pavey sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Yemin ederim hepinize; bilsem kader demek bir sonraki felaketi önleyecek, her gün zikir çeker gibi tespihe dizerim tevekkülü. Ama 57 İslam ülkesinin tevekkülü ile bilimin sunduğu çare arasındaki büyük uçuruma bakıp, felaketleri önlemediğini biliyorum.

Bir inancın ibadet hakkını diğer inancın iznine bağlayan anlayıştan korkuyorum.

Kibirden küfelik olmuşsanız, size benzemeyenin çığlığını nasıl duyacaksınız?

Zeytinle iftar açıp, ağaçlarını yok etmek bunlara nasip oldu.

Yorumlar 3 Adet

Perihan

Sevgi Öztekin

Nasılda güzel bir insan...????

Perihan

Gürcan BALCI

Bir insan düşünün arkadaşına yardım ederken vücudunun yarısını yitiren. Bence Şafak hanım Dünya'nın en zengin insanı. Onu gönlümün en içinden, yüreğimin en derininden kutluyorum, iyi ki var sınız, iyi ki doğmuşsunuz, sizi Dünya'ya getiren anne-babaya helâl olsun, cennetlik bir kızları var bu Dünya'da.

Perihan

Onur

Fazla fakat

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste