Robin Sharma Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Kişisel gelişim ve liderlik uzmanı, yazar Robin Sharma ait 58 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Robin Sharma kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Robin Sharma mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Robin Sharma
  • Adı: Robin Sharma
  • Doğum: 18 Mart 1965
  • Mesleği: Kişisel gelişim ve liderlik uzmanı, yazar
Robin Sharma Kimdir Sayfası

Bu sayfada Robin Sharma hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Robin Sharma sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Robin Sharma, Hint kökenli Kanada doğumlu kişisel gelişim ve liderlik uzmanı, aynı zamanda yazar. 13 adet kitabı 60 ülkede 70 dilde yayınlanmıştır.

Annesi ve babası India bölgesinin yeɾlileɾindendiɾ. Yazaɾ Kanada'nın doğu kıyısında büyümüş ve Nova Scotia'nın başkenti Halifax'da bulunan Dalhousie Law okulundan mezun olmuştuɾ. Yazaɾ hukuk eğitimi almıştıɾ.

Liderlik, ρerformans ve kişisel gelişim konularında dünyadaki en önemli uzmanlardan biridir ve eserleri kırk dört ülkede yayınlanmıştır. Yazar, başkanlık, yöneticilik ve eğitim hizmetleri veren "Sharma Uluslararası Liderlik" şirketinin yöneticisidir. sozkimin.com Grubuyla beraber 10 yıldır uluslararası olarak büyük firmalara bu alanda hizmet vermektedir. Ayrıca okuyucuları arasında ünlü sanatçılar, kraliyet aileleri, sρor ve ρoρ yıldızları bulunmaktadır.
kaynak: cix1.info

Eserleri
Ferrari'sini Satan Bilge (2 Nisan 1999)
Ferrari'sini Satan Bilge'den Liderlik Bilgeliği (2000)
Ferrari'sini Satan Bige'den Aile Bilgeliği (2001)
Ermiş, Sörfçü ve Patron (2002)
Ferrari'sini Satan Bilge ile Kaderini Keşfet (2004)
Mega Yaşam!: 30 Günde Mükemmel Hayat (2005)
Ferrari'sini Satan Bilgeden Gününüzü Aydınlatacak Sözler (2007)
Mükemmellik Rehberi (2008)
Mükemmellik Rehberi 2 (2008)
Ünvansız Lider (2010)
Ferrari'sini Satan Bilge'nin Gizli Mektupları (2011)
Ferrari'sini Satan Bilge'den Hayat Dersleri: Sen Ölürsen Kim Ağlar (2013)
Ustalık Klavuzu (2015)

Robin Sharma Sözleri 58 Adet

Aşağıdaki Robin Sharma sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Robin Sharma sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İnsan beklentisi kadar mutludur. Formül: sıfır beklenti, sonsuz mutluluk.

İnsan beklentisi kadar mutludur. Formül: sıfır beklenti, sonsuz mutluluk.

Geride bıraktıklarımızı özlüyor, elimizin altındakinden sıkılıyor, ulaşamadıklarımıza tutuluyoruz.

İnsan beklentisi kadar mutludur. Formül: sıfır beklenti, sonsuz mutluluk.

Geride bıraktıklarımızı özlüyor, elimizin altındakinden sıkılıyor, ulaşamadıklarımıza tutuluyoruz.

İnsan beklentisi kadar mutludur. Formül: sıfır beklenti, sonsuz mutluluk.

Geride bıraktıklarımızı özlüyor, elimizin altındakinden sıkılıyor, ulaşamadıklarımıza tutuluyoruz.

İnsan geride bıraktıklarını özler, elinin altındakilerden sıkılır, ulaşamadıklarına tutulur ve ulaşılmaz olan hep aşk olur!

Hayatımın değişmesi için ben kendim değişmeliyim, dediğin anda, işte o anda büyürsün.

İnsan beklentisi kadar mutludur. Formül: Sıfır beklenti, sonsuz mutluluk.

Herkes 'gerçek sizi' bilmeyi hak etmez. Bırakın, siz olduğunu düşündükleri kişiyi eleştirsinler.

Hata yapmak doğal, insanlar öyle büyür. Hata yapmak üzere yaratılmışız, çünkü hataların içinde gelişme var. Ama aynı hatayı tekrarlamak olmaz. Bir yarayı bilgeliğe dönüştürmek gerek ya da senin dediğin gibi, geçmişin bize hizmet etmesine izin vermeliyiz.

Kaderlerine giden yola çıkmak ve daha büyük hayatlar yaşamak isteyen herkes, bilgelikten keyif almalı ve hayatın ne olduğunu anlamak için açlık duymalıdır. Eğer hepimiz kendimizi, düşünceli ve sanatsal bir tavırla ortaya daha keyifli, daha anlamlı bir hay

Yaşamlarımızın sonuna geldiğimizde, çok azımız daha fazla para kazanamadığımız için pişmanlık duyar. Gerçek anlamda pişmanlığımız ziyaret etmediğimiz yerler, beslemediğimiz ilişkiler, almadığımız riskler içindir.

Başkalarını yalnızca kendini sevme sanatında ustalaştığında gerçekten sevebilirsin.

İnsan beklentisi kadar mutludur. Formül: Sıfır beklenti, sonsuz mutluluk.

Başkalarını kazanmak için, kendini kaybetme.

Geçmişinizin üzerinde durup düşündüğünüz her an, geleceğinizden çalıyorsunuz.

Aydınlanmanın ilk başladığı nokta, herkesin uğrunda mücadele verdiği amaç, içsel liderliktir. Liderlik iş dünyasındaki insanların ofiste yaptığından çok daha öte bir şeydir. Liderlik baştan sona kişisel sorumlulukla, kendini keşfetmekle, dönüşeceğimiz ins

Gülümü değerli kılan ona verdiğim emektir.

Birine karşı düşmanlık beslediğinizde o kişiyi sırtınızda taşır gibi yaşarsınız ki, enerjinizi, hevesinizi ve zihninizi emer.

Platon ölüm döşeğindeyken bir arkadaşı kendisinden hayatının büyük çalışmasını, diyaloglar'ı özetlemesini istemiş. Platon, derin derin düşündükten sonra sadece üç kelimeyle cevap vermiş: 'ölüm talimi yap'. Eski düşünürler, platon'un söylemek istediğini ba

Hayatını çekingen biri olarak yaşama dostum. Çık arenaya, eleştirileri unut, sana verilen günlerin armağanıyla özgürce ve büyük oyna! Hayat kısa, yıllar tıpkı sıcak kumsalda parmaklarının arasından akan kumlar gibi çabucak kayıp gidiyor. Sen parıldamak, y

Sadeliğin gücünü asla küçümseme.

Dışarıda başarı içeride başlar.

Geçmişiniz üzerinde durarak geçirdiğiniz her saniyeyi, geleceğinizden çalarsınız. Problemlerinize odaklandığınız her dakika, sizi çözüm üretmekten uzaklaştırır. Ve başınıza asla gelmemiş olmasını dilediğiniz tüm şeyleri düşünmek, aslında yaşamınızda yer a

Delirmeden geçen bir hayat, ruhsuz bir hayattır.

Tutmadığın her söz, ne denli küçük ve görünüşte önemsiz olursa olsun, sürekli karakterinden bir şeyler alıp götürür.

En karanlık vakit, şafağın öncesidir. Herkesin hayatında oyununu sınırda oynadığı ve büyük riskler aldığı bir zaman vardır. Herkesin hayatında, riske girmezse hayatını sıradan bir biçimde sürdüreceğini bildiği bir zaman vardır. Ancak, içinde korkunun yanı

Dizginlenmemiş bir coşku ile yaşamanın önemini hiçbir zaman unutma. Tüm canlı varlıklardaki özel güzellikleri görmeyi ihmal etme. Bugün ve şu an bize verilmiş bir hediyedir. Amaçlarına odaklanmaya devam et. Evren geri kalan her şeyi halledecektir.

Hayatta bir tek başarısızlık vardır, o da denememektir.

Bir kişiyi affetmediğinizde o kişiyi adeta sırtınızda kendinizle birlikte taşıyor gibi olursunuz, ki bu ağır bir yüktür. Ancak o kişiyi affettiğinizde onu sırtınızdan atar ve hayatınıza rahatça devam edebilirsiniz. Artık sizi aşağı çekemez. Çok daha özgür

Yarını iyileştirmenin tek yolu bugün neyi yanlış yaptığını bilmektir.

Soru sormak, kalbinizde zaten bulunan bilginin kilidini açar. Doğru soruları sorun, size söz veriyorum, zamanı geldiğinde cevaplar su yüzüne çıkacaktır. Sorular güçlüdür.

Aydınlanma zihnin, bedenin ve ruhun sürekli geliştirilmesiyle elde edilir.

Zihnini sürekli anı yaşamaya yöneltirsen sınırsız enerjiye sahip olursun, saat kaçı gösterirse göstersin.

Çoğu kimse en büyük gelişimi karşılaştığı en büyük güçlüklerle kazanmıştır.

Mutluluğun sırrı basittir. Yapmayı sevdiğiniz bir şey bulun. Tüm zihin gücünüzü ve enerjinizi bu sevginize yöneltin. Bolluk yaşamınıza akacak, tüm arzularınız yerine gelecektir.

Neden insanlık hep bende kalıyor, gidecek kimsesi yok mu?

Yaşamdaki görevinizi keşfetmeniz ve sonra da onu gerçekleştirmeniz sürekli tatmini getirir.

Zihin mükemmel bir hizmetkar, ancak berbat bir efendidir. Olumsuz düşünen biri haline gelirsen bu, zihnine özen göstermediğin ve iyiliğe odaklanmak için çalışmaya zaman ayırmadığın içindir.

Yaptığının doğru olduğunu biliyorsan, başkalarının yargıları hakkında kaygılanmamalısın.

Kafa karışıklığı zamanla açıklık kazanır ve tüm yeni öğrenilen şeylerin aklınız tarafından mükemmel bir biçimde hazmedildiği bir an gelir. Bu, gerçek bilgeliğin başlangıcıdır. Kafa karışıklığınızı kurcalayın çünkü o sadece büyümenizin bir yansımasıdır. Bi

Düzenli olarak hayallerimizi hatırlamamız gerekir. İçinde yaşadığımız evren son derece arkadaş canlısı bir mekandır ve gerçekleştirme becerisine sahip olmadığımız bir şeyin hayalini kuramayız. O halde, hayallerinizi ve sizi en çok neşelendiren imgeleri dü

Geçmiş bir mezardır, hayatını bir mezarda yaşamanın anlamı yok. Her son, yeni bir başlangıcın işaretidir. Ya da başka bir ifadeyle, gözünü dikiz aynasından ayıramazsan, hayatta hiç ilerleyemezsin.

Başkalarının senin hakkında söyledikleri önemli değildir. Senin kendi hakkında söylediklerin önemlidir. Yaptığın şeyin doğru olduğunu biliyorsan, başkalarının yargıları hakkında kaygılanmamalısın. Kendi vicdanına ve kalbine göre doğru olduğu sürece istedi

Bir düşünce ekersin, bir eylem biçersin; bir eylem ekersin, alışkanlık biçersin; bir alışkanlık ekersin, karakter biçersin; bir karakter ekersin, kaderini biçersin.

Ebeveyn olarak en temel göreviniz, güven inşa etmektir. Güven, her aile kültüründe bir mihenk taşı oluşturur.

Her koşulda pozitifi arama alışkanlığı geliştirirsen, yaşam kaliten en yüksek düzeyine ulaşacaktır.

İnsan geride bıraktıklarını özler, elinin altındakilerden sıkılır, ulaşamadıklarına tutulur ve ulaşılmaz olan hep aşk olur!

Korkularından Kaçma, Onlara Doğru Koş.

Bir araştırmaya göre, dört yaşındaki sıradan bir çocuk günde üç yüz kere gülerken, sıradan bir yetişkin günde on beş kere gülmektedir. Tüm zorunluluklarımız, stres ve günümüzü dolduran eylemlerimiz bize gülmeyi unutturdu. Gün içerisinde gülmenin ruh halim

Her gün, kişisel yenilenme için kendinize biraz zaman ayırın. Pillerinizi şarj etmek için harcadığınız zaman bir kayıp değil, aksine zirveye ulaşmış bir performansın gerekliliklerindendir. Yenilenme, adeta yeniden yaratmadır.

Kendi vicdanına ve kalbine göre doğru olduğu sürece istediğin her şeyi yapabilirsin.

Geçmişinizin üzerinden çok sular aktı, gelecekse hayal gücünüzün ufkunda yükselen bir güneştir. En önemli an, şu an. Onu yaşamayı, ondan tat almayı öğrenin.

Büyük sorular soruyor olduğunuz gerçeği, büyüdüğünüz ve uyandığınız anlamına gelir. Kalabalıktan ayrılıyor ve biliçleniyorsunuz. Genellikle doğru soruları sorarak doğru cevapları bulursunuz. Böylelikle gerçeğinizi ve gerçek yaşamınızın keşfedersiniz.

Her insanın aynalara göstermediği bir yüzü ve kimseye söylemediği bir hüznü vardır.

Her insanın aynalara göstermediği bir yüzü ve kimseye söylemediği bir hüznü vardır.

Yorumlar 10 Adet

Perihan

birisi

[31849] numaralı söz için:
harika motive edici bi soz

Perihan

Furkan

[34504] numaralı söz için:
Miraç Çağrı kitabına ilham olmuş...

Perihan

Zeynep Dinç Öztürk

Okumak üzereyim

Perihan

Veli kara

Hayatımda beni etkileyen tek kişi sen oldun diyebilirim robin hayata bakış acımı değiştirdin içimdeki boşluğun ne olduğunu anlamama neden olduğun için teşekkür ederim.

Perihan

duygu

işte tam da buydu 30 yıllık hayatımda aradığım burdan sonrası harika olacak teşekkürler robin sharma

Perihan

EYÜP

Sen yine de peygamber tavsiyesinde şaşma

Perihan

Başarı

Butun Kitaplarını bitirmek uzereyimm. Gercekten harika ve olmak istedigim kişiye ulaştım.

Perihan

hint tutkunu

çok seviyorum robın sharma yı kendisinin yazdığı kitapları hep okuyorum herkese tavsiye ediyorum teşekkürler:)

Perihan

hatice

Ben daha önce bu kadar güzel bir kitap okuduğumu zannetmiyorum. Herkese tavsiye ediyorum.

Perihan

Berna

Kitaparini cok ovdular umarim iyidir okuyacam

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste