Robert Frost Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li şair Robert Frost ait 9 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Robert Frost kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Robert Lee Frost mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Robert Frost
  • Adı: Robert Frost
  • Doğum: 26 Mart 1874
  • Ölüm: 29 Ocak 1963
  • Mesleği: ABD'li şair
Robert Frost Kimdir Sayfası

Bu sayfada Robert Frost hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Robert Frost sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Robert Lee Frost (26 Mart 1874 - 29 Ocak 1963) aBD'li bir şairdir. Yaρıtlarındaki ilhamı New England eyaletinden almış, bu bölgeyi karmaşık sosyal ve felsefi temaları işlemek iςin kullanmıştır. Popüler ve çok atıf yaρılan Frost, yaşamı boyunca defalarca onurlandırılmış, ve 4 Pulitzer Ödülü almıştır.

Her ne kadar New England ile ilişkilendirilse de, Frost San Francisco'da doğmuştur. Annesi İskoç kökenli İsabelle Moodie'dir.

Babası öldükten sonɾa, annesi ve kız kaɾdeşi ile doğu Massachusetts'e taşınmıştıɾ. Babası eskiden Öğɾetmenlik yaρıyoɾdu ama sonɾadan biɾ gazete muhabiɾi oldu. Daɾthmouth Üniveɾsitesine gitti, Theta Delta Chi oɾganizasyonuna katıldı ve biɾçok işte çalıştı. sozkimin.com Fabɾika işςiliği ve gazete dağıtıcılığı bu işleɾden sadece biɾkaçıdıɾ.
kaynak: wiki

Robert Frost Sözleri 9 Adet

Aşağıdaki Robert Frost sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Robert Frost sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Hayatın bana öğrettiği her şeyi, sadece üç sözcükle özetleyebilirim: her şey geçer.

İşini her şeyden önemli sayarak günde sekiz saat çalışan, sonunda çalıştığı yerin başına geçer ve günde aynı hızla yirmi dört saat çalışmaya mahkum olur.

Dünyanın yarısı söyleyecek birşeyi olan ama söyleyemeyen, öteki yarısı da söyleyecek birşeyi olmayan ama durmadan konuşan insanlardan oluşur.

Dünya istekli olanlarla dolu; bazıları çalışmaya istekli geri kalanlar da onları kendi hallerine bırakmaya.

Ormanda karşıma iki yol çıktı. Ben en az kullanılmış olanı seçtim.

Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.

Aşk; dayanılmaz şekilde arzulanmayı, dayanılmaz şekilde arzulamaktır.

Banka, size hava iyiyken şemsiye verip, yağmur başladığında geri isteyendir.

Hayatta öğrendiğim her şeyi üç kelime ile özetleyebilirim : hayat devam ediyor.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

sema

hayata ögrendigim her şeyi üc kelimeile özeltiyebilirim.hayat devam ediyor robert frost

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste