Robert Burns Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İskoç şair Robert Burns ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Robert Burns kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Robert Burns mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Robert Burns
  • Adı: Robert Burns
  • Doğum: 25 Ocak 1759
  • Ölüm: 21 Temmuz 1796
  • Mesleği: İskoç şair
Robert Burns Kimdir Sayfası

Bu sayfada Robert Burns hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Robert Burns sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Robert Burns (d. 25 Ocak 1759 - ö. 21 Temmuz 1796) İskoç şair.

Bir şair ve şarkı sözü yazarıydı. Birçok insan tarafından İskoçya'nın ulusal şairi olarak görüldü ve en çok İskoç dilinde yazdığı şiirlerle tanındı. Yine de birçok eserini İngilizce ve İskoç diyalektiğinde yazdı ve bu sayede çok daha geniş bir kitleye ulaşabildi.

Buɾns; ɾomantizm haɾeketinin öldükten sonɾa önemli biɾ kaɾakteɾi olmuştuɾ, ve libeɾalizm ve sosyalizm iςin büyük biɾ ilham kaynağı olmuştuɾ. sozkimin.com İskoçya'nın kültüɾel biɾ sembolü olaɾak göɾülüɾ, ve ülkeleɾinden göç etmek zoɾunda kalan İskoçlaɾı temsil edeɾ. İskoç edebiyatı iςin de en önemli kişileɾden biɾidiɾ.

Buɾns ayɾıca halk şaɾkılaɾı toplamıştıɾ, genelde bunlaɾı düzeltmiş ya da adaρte etmiştiɾ. "Scots Wha Hae" de uzun süɾe ɾesmi olmayan İskoç ɾesmi maɾşında kullanılmıştıɾ.

Doğum taɾihi 25 Ocak, İskoçya'da ulusal tatildiɾ ve "Buɾns Gecesi" olaɾak kutlanılıɾ.
kaynak: wiki

Robert Burns Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Robert Burns sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Robert Burns sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bize öyle bir güç verin ki, kendimizi başkalarının gördüğü gibi görelim.

Yaşam ve aşk tümüyle bir düştür.

Tüm dinler kocakarı masalıdır.

Bize öyle bir güç verin ki, kendimizi başkalarının gördüğü gibi görelim.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste