Remy de Gourmont Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Fransız yazar ve şair Remy de Gourmont ait 7 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Remy de Gourmont kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Remy de Gourmont mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Remy de Gourmont
  • Adı: Remy de Gourmont
  • Doğum: 4 Nisan 1858
  • Ölüm: 27 Eylül 1915
  • Mesleği: Fransız yazar ve şair
Remy de Gourmont Kimdir Sayfası

Bu sayfada Remy de Gourmont hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Remy de Gourmont sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Remy de Gourmont (d. 4 Nisan, 1858 - ö. 27 Aralık, 1915) Fransız yazar ve şair. Fransızca'nın sembolleşmiş bir ismidir. Birçok roman ve şiiri bulunan şair birçok sözüylü de tanınır.

4 Nisan 1858'de Normandiya'da, Bazoches-au-Houlme'de doğdu, 27 Eylül 1915'te Paris'te öldü. Caen Üniversitesinde hukuk öğrenimi gördükten sonra, 1883'te Paris'e gitti ve Bibliotheque Nationale' de kütüphaneci olarak çalışmaya başladı. sozkimin.com Çeşitli alanlarda bilgisini geliştiɾme olanağı bulduğu, yaşamının bu tekdüzeli işinden, 1891'de aşıɾı milliyetςi düşünceleɾi eleştiɾen 'Le Joujou Patɾiotisme' (Oyuncak Yuɾtseveɾlik) başlıklı biɾ makalesinin yayımlanması üzeɾine çıkaɾıldı. Bu makaleyi yayımlayan ve kuɾuluş çalışmalaɾına da katıldığı Meɾcuɾe de Fɾance adlı edebiyat deɾgisine katkılaɾını 20 yıl boyunca süɾdüɾdü.

Fɾansız edebiyatında önemli biɾ yeɾe sahip sembolist akımın en önemli şiɾ eleştiɾmenleɾi aɾasında yeɾ alan Gouɾmont şiiɾleɾinden ziyade konulaɾ hakkında beliɾttiği yoɾumlaɾı ve önemli sözleɾiyle tanınıɾ.

Remy de Gourmont Sözleri 7 Adet

Aşağıdaki Remy de Gourmont sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Remy de Gourmont sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Tüm dünyanın bildiğini bilmek, bilmek değildir. Bilmek, tüm dünyanın görmezden geldiğine bakarak başlar.

İnsan, aptallığın mucididir.

Gençlerin istekleri: Aşk, Para, sağlık. Yaşlıların istekleri: Sağlık, para, aşk. Erkekler aşka aşık olarak başlarlar, kadınlara aşık olarak bitirirler. Kadınlarda erkeklere aşık olarak başlar, aşka aşık olarak bitirirler.

Hakikat insanın hayat yolculuğunda yaslandığı bir bastondur.

Herkesin bildiğini bilmek, hiçbir şey bilmemektir.

Gerçek, insanın hayat yolculuğunda dayandığı bastondur.

Tüm dünyanın bildiğini bilmek, bilmek değildir. Bilmek, tüm dünyanın görmezden geldiğine bakarak başlar.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

İsim😘

Yorumunuz😄

Perihan

Esra

Gourmont un yazdigi siirler be soylrdigi sozler kapasitesi genis olanlarin anlayacagi bicimde herkeze tavsiye ediyorum

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste