Recep Tayyip Erdoğan Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Politikacı Recep Tayyip Erdoğan ait 63 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Recep Tayyip Erdoğan kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Recep Tayyip Erdoğan mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Recep Tayyip Erdoğan
  • Adı: Recep Tayyip Erdoğan
  • Doğum: 26 Şubat 1954
  • Mesleği: Politikacı
Recep Tayyip Erdoğan Kimdir Sayfası

Bu sayfada Recep Tayyip Erdoğan hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Recep Tayyip Erdoğan sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Recep Tayyip Erdoğan, Türk siyasetçi

Türk siyasetinin önde gelen isimlerinden biri olarak kabul edilen Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi kariyeri oldukça çarpıcıdır. Kendisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı unvanını taşımanın yanı sıra Adalet ve Kalkınma Partisi'nin genel başkanlığını da yürütmektedir. Erdoğan'ın siyasi geçmişi, 2003-2014 yılları arasında 11 yıl süren Başbakanlık dönemi ile başlamış ve bu sürecin ardından üç kez Türkiye Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmiştir. Özellikle 2014 yılında gerçekleşen anayasa değişikliği referandumu sonrası doğrudan halk oyuyla seçilen ilk cumhurbaşkanı unvanını kazanması, Türk siyasi tarihinde önemli bir dönüm noktası olarak kabul edilmektedir. Ardından 2018 ve 2023 seçimlerinde de cumhurbaşkanlığı görevine devam etmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi kariyerinin bir dönemi, 1994 ve 1998 yılları arasında Refah Partisi'nden İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı yaparak başlamıştır. Ayrıca, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kurucu kadrosunda yer alarak 13 yıl boyunca genel başkanlık görevini üstlenmiş ve 2017 Türkiye anayasa değişikliği referandumu sonrası yeniden AKP'nin genel başkanı olmuştur. Bu dönemde de parti, birçok genel seçimde birinci parti olarak çıkmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi yolculuğu, 1976 yılında Millî Selamet Partisi Beyoğlu gençlik kolu başkanlığı ile başlamış ve daha sonra İstanbul il gençlik kolları başkanlığına seçilmiştir. Eğitimini tamamladıktan sonra siyasi arenada aktif olarak yer almış ve 1983'te kurulan Refah Partisi ile siyasi hayatına devam etmiştir.

Siyasi yaşamı boyunca zorlu dönemler de yaşayan Recep Tayyip Erdoğan, 1997 yılında Siirt'te düzenlenen bir açık hava toplantısında yaptığı konuşma nedeniyle hapis cezasına çarptırılmış, ancak daha sonra tahliye edilmiştir.

Özetle, Recep Tayyip Erdoğan, Türk siyasi sahnesinin önemli bir figürü olarak uzun bir siyasi kariyere sahip olan bir liderdir. Ülkenin yönetiminde önemli görevler üstlenmiş ve Türk siyasetinin dönüm noktalarından birinde yer almıştır.

Recep Tayyip Erdoğan Sözleri 63 Adet

Aşağıdaki Recep Tayyip Erdoğan sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Recep Tayyip Erdoğan sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır.

Dersim bombalanırken bu ülkenin başında kim vardı.

Türkiye'nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir. Ben İslam'ı devlet planı içinde düşünüyorum.

Oku, düşün, uygula, neticelendir.

Kralların değil Kuralların hukukunu inşaa edeceğiz.

Ekonomi bir risktir, siyaset bir risktir. Aslında hayat bir risktir. Risk almazsanız başarıyı yakalayamazsınız. Bugün Türkiye, statik dış politikadan dinamik dış politikaya geçmiştir. Türkiye'nin dünya ile arasındaki perde kalkmıştır, ufku genişlemiştir.

Gençler, bakınız, her üniversite mezunu iş bulacak diye birşey yok.

Mahkemenin baş örtüsü ilgili söz söyleme hakkı yoktur. Söz söyleme hakkı din ulemasınındır.

Başbakanlık koltuğuna oturmadan ölürsem gözüm arkada kalır. Allah nasip ederse bir nihai hedefim Çankaya Köşkü'ne çıkmaktır.

Dünyada makamlar, mevkiler bâki değildir.

Durmak yok. Bu yol devletin yolu. Milletin doldurduğu meydanları, AK PARTili olsun, olmasın bütün insanları siyasetin merkezine insanı yerleştiren bir felsefeyle yolumuza devam ediyoruz.

Biz bu milletin sofrasına bereket katmak için, aşına aş katmak için geldik.

Biz kaybedeceğiz onlar kazanacak, yok öyle şey. Onlar kaybedecek biz kazanacağız, o da adalet anlayışımıza ters.

Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

Biz kaybedeceğiz onlar kazanacak, yok öyle şey. Onlar kaybedecek biz kazanacağız, o da adalet anlayışımıza ters.

Kriz teğet geçti.

Bu devlet, bu ay yıldızlı bayrak, bu Cumhuriyet bizim hepimizin.

Ben meclis'in dua ile açılmasından yanayım.

Bu küresel kriz de inşallah bizi teğet geçecek. 2008

Askerlik yan gelip yatma yeri değildir!

Biz, Ankara'da aşılmaz duvarlar ardına gizlenen hükümetlerden değiliz.

Artistlik yapma! İyi bir sanatçısın. İyi bir sanatçısın terbiyesizlik yapma!

Demokrasi bir tramvaydır, gideceğiniz yere kadar gider orada inersiniz.

Sizin işiniz, bürokratları takip etmek, onları değiştirmek değil. İşinize bakın

Şimdi diğer parti liderleri beni Yüce Divan ile tehdit ediyor ama bilmiyorlar ki ben bu yola çıkarken kefenimi yanıma aldım.

Biz, Ankara'da aşılmaz duvarlar ardına gizlenen hükümetlerden değiliz.

Onuncu Yıl Marşı okumakla Türkiye raylarla donanmıyor. Bu işler lafla olmuyor. Marşı oku, demir ağlarla ör. Neyi ördün yahu, neyi?

Biz gömleğimizi değiştirdik. R. T. Erdoğan'ın milli görüş 'gömleği' üzerine yorumu.

Bir şehidin kanını 550 milletvekiline değişmeyiz.

Cumhurbaşkanının imam hatipli olacağı günler yakındır.

Sulu kuru her türlü kötü alışkanlık gençliğimizde var!

Aleviler Müslüman'dır diyenler var, değildir diyenler var. Aynı zamanlarda bir de bunların içinde Ateist olanlar var. Eğer biz Müslüman isek bir Alevi olarak, o zaman Müslüman'ın ibadethanesi tek olması lazım.

Din teröre sıfat olamaz.

Ben çevrecinin daniskasıyım. Asıl çevreci benim.

Beni Alevi düşmanı olarak gösterenler var. Ben Aleviliği, Hazreti Ali'yi sevenler olarak biliyorum. Ben bugünkü Aleviyim diyenlere baktığım zaman hepsinden daha Aleviyim. Hiçbiri Hazreti Ali gibi yaşamıyor, ben onun gibi yaşamaya çalışıyorum.

Aramıza ayrımcılık tohumu atanlara, nifak tohumu ekmek isteyenlere, bu ülkeyi bölmek isteyenlere ben 'yazıklar olsun' diyorum.

Biz mafyanın, çetenin veya çetelerin avukatı değiliz. (Baykal'ın Ergenekon'un avukatıyım sözüne cevaben)

Kürt meselesi değil terör meselesi var.

Her üniversite bitiren iş bulacak diye bir kaide yok!

Elhamdülillah müslümanım diyenlerin, şeriatçıyım demesi de gerekir.

Sen ne mutlu Türküm diyene dersen o da ne mutlu Kürdüm diyene der.

Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor.

Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanıyım.

Böyle bağırılmaz ki! Artistlik yapma!

Aramıza ayrımcılık tohumu atanlara, nifak tohumu ekmek isteyenlere, bu ülkeyi bölmek isteyenlere ben 'yazıklar olsun' diyorum.

Saygı duruşu sap gibi durmaktır. Saygı duruşu yerine dua edilmeli. Sap gibi durmanın manasını anlayamıyorum.

Sermaye ırkçılığı yapıyorlar.

Birçok şeyler silinebilir ama vicdanlar o kayıtları öyle kolay kolay silmiyor. (Danıştay saldırısının kamera kayıtlarının OYAK tarafından silindiğinin anlaşılması üzerine.)

Mayo reklâmı şehvet sömürüsüdür.

Mahalle baskısı, mahalle baskısı deniyor ya, asıl mahalle baskısı bu ülkede 'ben içmiyorum kardeşim, sen buyur iç' diyenlere. Bunlara yapılıyor mahalle baskısı.

Maaşım yetmediği için ticaret yapıyorum.

Türkiye bir göçebe kabilesi değildir.

Siyasetin tek limanı ahlaktır.

Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik. İkisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisi bir arada olamaz.

Biz bu milletin sofrasına bereket katmak için, aşına aş katmak için geldik.

Yurdu demir ağlarla ördük dediler. Ne ördünüz laftan başka? Ama bak, biz örüyoruz. Öreceğiz inşallah. Daha da devam edeceğiz.

Yapılabilecek tüm jestleri yaptık. Kopenhag kriterlerini yerine getirdik. Artık Avrupa'dan delikanlılık bekliyoruz.

Kürt sorunu hepimizin sorunudur.

Zannediyorum, arkadaşımız Fransız mı? Ama Türkiye'ye de Fransız. Biz de böyle güzel bir söz var: Türkiye'ye çok Fransızsınız

Kişiler laik olmaz devlet laik olur, laikliği savunma anlamında ben de laikim ancak İslam'ın karşısına karşısına koyarsanız değilim.

Çok okuyan arkadaşlar şimdi sefilleri oynuyor.

Bu devlet, bu ay yıldızlı bayrak, bu Cumhuriyet bizim hepimizin.

Sen Ruanda mı olmak istiyorsun, buyur ol.

Yorumlar 4 Adet

Perihan

Agah

Sefa Elhamdülillah Müslümanım Demekle Olmuyor Önce İman Etmeniz Gerekir Çünkü Şeria-t İslamiyetin Kökü ve Kendisidir Özüdür.

Perihan

Yasin

Biraz kinayeli sözler yazılmış pek iyi niyetli değil sanki

Perihan

Öztürk

Şeriat olan yerleri de gördük? İnsana düşman, huzura düşman, kadına düşman çocuklara düşman, sürekli kan akıyor! Bu şeriat ola ne olur? Döv, biç, katlet, bombala, yak, al sana şeriat. neredemi islam dünyasına kafanı kaldır şöyle bir bak yeterli görürsün v

Perihan

Sefa

Elhamdülillah müslümanım, ama şeriat demiyorum?

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste