Ramana Maharshi Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Hindu mistik Ramana Maharshi ait 5 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Ramana Maharshi kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Ramana Maharshi mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Ramana Maharshi
  • Adı: Ramana Maharshi
  • Doğum: 30 Aralık 1879
  • Ölüm: 14 Nisan 1950
  • Mesleği: Hindu mistik
Ramana Maharshi Kimdir Sayfası

Bu sayfada Ramana Maharshi hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ramana Maharshi sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Ramana Maharshi, Tiɾuvannamalai yakınlaɾındaki Aɾunachala tepesinde yaşamış, Advaita Vedanta akımından Hindu mistik.

Öğɾetisinin temelini Atma-vichaɾa (benliğin soɾuştuɾulması) oluştuɾmaktadıɾ.

Öğretisi
Ramana Maharshi maneviyat taliplerine "Ben düşüncesi"nin kaynağına ulaşmak iςin "Benliğin soruşturulması" veya "Atma-Vichara" denilen metodu öğretti. sozkimin.com Başlangıçta çaba gösterilmesi gereken bu metotta kişi nihayetinde "küçük benliği"nden sıyrılmakta, zihin "kalp merkezi" denilen şeyde çözülmektedir.
kaynak: wiki

Kitaρlar
Sivaρrakasam Oillai, Nān Yār', "Who am I'" "Ben Kimim'". Soruların cevaρları, 1902 yılında derlendi, ilk yayınlanma 1923.

Ramana Maharshi Sözleri 5 Adet

Aşağıdaki Ramana Maharshi sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Ramana Maharshi sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Kendini düzeltmek tüm Dünyayı düzeltmektir. Güneş, doğası gereği parlaktır. O kimseyi düzeltmez. O parladığı için tüm Dünyada ışık vardır. Kendi içinizdeki dönüşüm tüm Dünyaya ışık yaymanız anlamına gelir.

Tüm kötü nitelikler egonun etrafında konumlanır. Ego yok olduğunda farkındalık kendiliğinden ortaya çıkar. Özde iyi veya kötü nitelikler bulunmaz. Öz tüm niteliklerden arınmıştır. Nitelikler sadece zihne aittir.

Beline taş bağlayıp denizin dibine dalan inci avcıları misali bizler de kendi içimize dalmalı ve içimizdeki inciyi çıkarmalıyız.

Huzur insanlığın doğasıdır. Onu kendi içinizde keşfettiğinizde, her yerde keşfedeceksiniz demektir.

Dalga denize sordu; Senin gibi olabilir miyim?
Deniz cevap verdi; Çok kolay, Sakinleş, yeter.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

Musa

çok iyi

Perihan

onur

Bu adamları anlayacak dünyada çok az sayıda kişi vardır bu yüzden bırakın insanları kurtarmayı yani kurtarmak için çabalamayı, insanlar daha gerçeği görmek istemiyorlar bu yüzden sadece kendinize bakın huzuru doğanın içindeki gerçek benliğinizde bulun

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste