Rakı da bir ayran da içmesini bilene, güzelde bir çirkinde sevdim diyene....

söz kimin

Bu sayfada Barış Manço tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Barış Manço şöyle demiştir: Rakı da bir ayran da içmesini bilene, güzelde bir çirkinde sevdim diyene.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Rakı da bir ayran da içmesini bilene, güzelde bir çirkinde sevdim diyene.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Futbolu Eskiden Açlar Oynar, Zenginler İzlerdi; Şimdi Zenginler Oynuyor, Açlar İzliyor.

Ben deniz kenarında yaşıyordu çünkü ben onlara bir kuruş borcum yoktu Inland Revenue söyledi.

Olmayacak insanlarla olmayacak hayaller kurduğum için, en çok da kendimden af diliyorum.

Onları (vatandaşları) yabancıların istilasından koruyabilmenin, birbirlerine zarar vermekten engellemenin, kendi sanayilerini ve yeryüzünün meyvelerini güvence altına almanın yolu bütün gücü ve kudreti bir tek insan ya da insanların meclisine vermektir.. (toplumda yaşayan) insanlar birbirlerine 'ben haklarımdan vazgeçiyorum ve tüm haklarımı bu insana ya da insanların meclisine veriyorum' demelidirler. Böylece bütün güç ve kudret tek bir insanda toplanır. Bu devlet ya da latince cıvıtaş olarak adlandırılır. Bu büyük leviathan'ın doğması demektir.

Değiştiremeyeceğimiz şeyler için kendimize eziyet etmenin hiç bir faydası yoktur tıpkı değiştirebileceğimiz şeyleri değiştirmeyerek kendimize eziyet etmemizin de bir faydası olmadığı gibi...

En çok da hayatın sillesini yemiş insanları seviyorum. Muhabbetin hakkını veriyorlar daima. Yaşamışlıkları var, acı çekmişlikleri var, en yüksek damdan düşmüşler. Anlıyorlar halden.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste