Rahmetli Remzi Oğuz Arık'ın güzel bir yorumuna göre, belki de asırlarca önce ...

söz kimin

Bu sayfada Türk dilbilimci, yazar ve fikir adamı Necmettin Hacıeminoğlu tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Necmettin Hacıeminoğlu şöyle demiştir: Rahmetli Remzi Oğuz Arık'ın güzel bir yorumuna göre, belki de asırlarca önce ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Necmettin Hacıeminoğlu

Rahmetli Remzi Oğuz Arık'ın güzel bir yorumuna göre, belki de asırlarca önce anayurdumuzdan göç ettiğimiz için, gurbet duygusu ruhumuzda bir ata yadigârı, bir tarih mirası gibi saklı kalmıştır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bir erkeğin yaşayabileceği en önemli deneyimlerin onu en uç noktalara götürenler olduğunu söylüyordu. Böyle böyle öğreniyoruz; çünkü bütün cesaretimizi kullanmak zorunda kalıyoruz. İşçisini aşağılayan bir patron, karısını aşağılayan bir adam ya alçağın tekidir ya da hayattan intikam almaktadır. Kendi ruhlarının derinliklerine bakmaya asla cüret edememiştir onlar. Vahşi hayvanı serbest bırakma arzusunun kaynağını keşfetmeye; seksin, acının, aşkın erkek için sınırlı deneyimler olduğunu anlamaya yanaşmamışlardır. Sadece bu sınırları tanıyanlar hayatı bilir; kalanı vakit geçirmektir altı üstü, aynı işi tekrarlayıp durmak, şu ölümlü dünyaya niye geldiğimizi gerçekte anlayamadan yaşlanıp ölmektir.

Hüzün ne derse desin, hayat güzel.

Her kötülüğün başı can sıkıntısıdır.

Hiç kimse kendine hakim olamadığı sürece, özgür olamaz.

Hz. Muhammed 'e tapan bilsin ki o oldu. Allah 'a tapan bilsin ki allah ölmez. Hz. Muhammed 'in ölümünden sonra müslümanları teskin eden sözü.

Çünkü ebediyen vazgeçmiş olan kendi kendine yeter.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste