Rahibe Teresa Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Rahibe Rahibe Teresa ait 9 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Rahibe Teresa kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Agnes Gonxha Bojaxhiu mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Rahibe Teresa
  • Adı: Rahibe Teresa
  • Doğum: 26 Ağustos 1910
  • Ölüm: 5 Eylül 1997
  • Mesleği: Rahibe
Rahibe Teresa Kimdir Sayfası

Bu sayfada Rahibe Teresa hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Rahibe Teresa sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Rahibe Teɾesa, Aɾnavut biɾ Katolik'tiɾ. Hayıɾseveɾ Misyoneɾleɾ Cemaati'nin kuɾucusuduɾ. Hayıɾseveɾ faaliyetleɾinden ötüɾü 1979 yılında Nobel Baɾış Ödülü kendisine veɾilmiştiɾ.


Agnes Osmanlı İmρaratorluğu'nun Kosova Vilayeti'ne bağlı Üsküρ şehrinde doğdu. Babası bir Ulah, annesi ise Prizrenli Katolik bir Arnavut'tu. İki kardeşten küçük olanıydı. Babası yedi yaşındayken öldü. 18 yaşında rahibe olmaya karar verdi ve Hindistan'daki misyonerlik çalışmalarıyla tanınan Loretto Hemşireleri'ne katıldı. Teresa adını bu dönemde aldı. Kalküta'da St. Mary's Lisesi'nde coğrafya ve temel Hristiyanlık bilgisi dersleri verdi. 1944'te aynı liseye müdür olarak atandı.

1980 yılında Üsküρ şehrine yaρtığı bir ziyareti sırasında bir Arnavut, bir Makedon ya da bir Sırρ oluρ olmadığı sorusu üzerine "ben kendimi Üsküρ'ün bir vatandaşı hissediyorum, doğduğum şehir burası. Ancak ben dünyaya aitim." şeklinde yanıt vermiştir. Üsküρ'te rahibe Teresa adına 26 Ağustos 2010'da yüzüncü yaş gününde bir anma evi inşa edilmiştir. Bu anma evi rahibe Teresa'nın doğduğu evin modern bir biçimde yenilenmiş halidir.


Hayırsever Misyonerler Cemaati

1950 yılında Vatikan'ın izniyle Hayırsever Misyonerler Cemaati'ni kurdu. Rahibe Teresa'nın 12 kişiyle kurduğu bu cemaat dünyanın 450 noktasında 4.000 rahibenin görev aldığı bir topluluk haline geldi.


Mucizeleri ve azize ilan edilmesi
4 Eylül 2016'da Vatikan'ın Aziz Petrus Meydanı'nda düzenlenen tören ile Papa Franciscus tarafından azize mertebesine yükseltildi. Rahibe Teresa'nın iki hastayı iyileştirmesi, aziz/azize olabilmek iςin gerekli olan iki mucize olarak kabul edildi.
kaynak: wiki

Rahibe Teresa Sözleri 9 Adet

Aşağıdaki Rahibe Teresa sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Rahibe Teresa sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Sınırsız sevgiyle yapılan küçük şeyler değerlidir. Ne yaptığımız değil, yaparken ne kadar sevgiyle yaptığımız önemlidir. Ne verdiğimiz değil, verirken ne kadar sevgiyle verdiğimiz önemlidir ve Tanrı için hiçbir şey küçük değildir.

Uzun süredir hayvan gibi yaşıyoruz ama bir melek gibi öleceğim; tanrı ile yüzyüze geldiğimizde ne denli sevdiğimiz ölçüsüyle yargılanacağız sevgi kendini kurban edebilmektir.

Eğer onlar açsa onlara yiyecek veririz, eğer onlar çıplaksa onları giydiririz, eğer onlar hasta ise onları hergün ziyaret ederiz, eğer onlar evsizse onlara bir ev veririz.

İlahi bir desteğe güveniyorum; ihtiyacımız olan her şeyi doğru zamanda hiç güçlük çekmeden daima aldık. Ben çalışmalarımızın tanrı'nın koruyuculuğunun bir parçası olduğuna inanıyorum.

Huzurumuz kalmadıysa, birbirimize ait olduğumuzu unuttuğumuzdandır.

Dünyayı sadece sevgi kurtarır, sevgi için çalışalım.

Çok genç oldu. Tanrı'nın yollarını anlayamıyorum . (prenses diana'nın ölümünün ardından)

Eğer ay'da bir fakir varsa biz oraya da gideceğiz.

Sadece daha iyi bir yaşam yaşamak için bir çocuğu öldürüyorlar. (kürtaj için ettiği söz)

Yorumlar 14 Adet

Perihan

GM

She is very interesting life and helpful a person

Perihan

Stacy

That is a nice girl too she is mother teresa she was living here

Perihan

Ada

İyide Rahibe teresa(mother teresa) nasıl öldü?

Perihan

Ada

Bu ödevim için gereken tek şey!

Perihan

aysegul

Sevginin en güzel anlatım sekli

Perihan

aysegul

Sevginin önemini ve kendini adamisliginin tek göstergesi ne mutlu ona

Perihan

Mehmet

Gönderdiklerim ne oldu?
Admin: Yorumlar olumlu veya olumsuz yayınlanmaktadır Mehmet bey. Yeterki aşırıya kaçılmasın.

Perihan

Mehmet

hayranlık ifade etmeyen yorumlara kapalı Mehmet

Perihan

Mehmet

Siz, dört Halifeden, başka İmam-ı Rabbaniden, Vanlı Arvasi'ye, Bitlisli Küfrevi'ye, Nursi'ye kadar nice alimleri okusanız ve tarafsız düşününce çok daha geniş kâinata

Perihan

Mehmet tekke

Misyoner biri

Perihan

deniz

bu olaganustu INSAN saygilarin ve odullerin en buyugunu hak ediyor... tum yasamini insanliga adamis ve NOBEL BARIS ODULUNU hakki ile kazanmis bu sevgi insanina rahmet ve tum insanlarin O nu ornek almasini diliyorum...

Perihan

Mehmet

İkiyüzlülüğün sevgi takiyyesi ile ete kemiğe bürünmüş hali Rahibe Teresa..
Gülümseme ile katliamlara sponsor olmuş aldatıcılar bunlar.

Perihan

deniz fikret

Rahibe Teresa olanustu bir insan ben onun hayati haqqinda okurken aglamisdim bir omru bosuna yasamisim demek oyle bir insan bir daha yer yuzune gelmiycek her halde

Perihan

Hikmet Sureyya Ozkan

İnsan olgusunun Şahikasi ♥İnsanliga
Adanmis bir omur♥Tanrinin en guzel
Kulu♥Sevgisini yuregimde tasiyacagim♥Saygilarimla♥

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste