Pir Sultan Abdal'ım böyle söyledi indi aşkın deryasını boyladı bunu işlemeyen...

söz kimin

Bu sayfada Halk şairi, ozan Pir Sultan Abdal tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Pir Sultan Abdal şöyle demiştir: Pir Sultan Abdal'ım böyle söyledi indi aşkın deryasını boyladı bunu işlemeyen... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Pir Sultan Abdal

Pir Sultan Abdal'ım böyle söyledi indi aşkın deryasını boyladı bunu işlemeyen kula söyledi en iyi dostundan sakın sen seni.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Ey insan! İnsan isen, şu güzelliklere, tabiatı, tesadüfü, abesiyeti, dalaleti karıştırma; çirkin etme, çirkin yapma, çirkin olma!

Bir gün mezarlarımızda güller açacak ey halkım, unutma bizi... Bir gün sesimiz, hepinizin kulaklarında yankılanacak ey halkım, unutma bizi.

Deniz suyunun bir damlası da deniz, koca deniz de deniz.

Uzman, dar bir alanda yapılabilecek tüm hataları yapmış kişiye denir.

Askere mektup Aziz dostum, sen bu ilden gideli, Sekiz mevsim geldi - geçti duydun mu? Gine kar koymadı baharın yeli, Şeftaliler çiçek açtı duydun mu? Memiklerin Iraz için Kel Durdu, Sinan oğlu Muharrem'i öldürdü Keş Ahmet bayram da namaz kıldırdı; Kerim Ağa köyden göçtü duydun mu? Çavuşların yumuk gözlü Tahir'i Kahve yaptı kırk senelik ahırı, Erkek Fatma, Dişi çürük Mahir?i Güpegündüz aldı kaçtı duydun mu? Ala-kardır Binboğa'nın yücesi.. Asker oldu Halime'nin kocası.. Sazlıköy'ün ilerici hocası Minarede şarap içti duydun mu? Dikkat eyle; anlam çıkar sözüm den; Bir hızarcı geldi Mercanözü'nden İpsiz Mustafa'nın tek boynuzundan On altı çift tahta biçti duydun mu? Kenan'ların sarı saçlı Reşad'ı On çocuğun anasını boşadı, Sultan serbest kaldı, sarhoş yaşadı, Hürriyeti yeni seçti duydun mu? On iki gün önce yaptık bir seçim, Tekgöz murdar öldü partisi için. Nasreddin Hoca'nın dediği biçim; 'Dünyayı yanlışsız ölçtü(!)' duydun mu? Daha bunlar bildiğimin yarısı, Gelecek mektuba kalsın gerisi. Bu yıl KARAKOÇ'un gönül arısı Çiçekten çiçeğe uçtu duydun mu?

Ben askerime leş toplatmam.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste