Paul Geraldy Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Fransız şair, yazar Paul Geraldy ait 9 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Paul Geraldy kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Paul Geraldy mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Paul Geraldy
  • Adı: Paul Geraldy
  • Doğum: 6 Mart 1885
  • Ölüm: 10 Mart 1983
  • Mesleği: Fransız şair, yazar
Paul Geraldy Kimdir Sayfası

Bu sayfada Paul Geraldy hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Paul Geraldy sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Paul Lefevre, Paris 6 Mart 1885 doğumlu Paul Geraldy dedi ve 10 Mart 1983 öldü, bir Fransız oyun yazarı ve şair.

1908'de ilk kitabı, Küçük Ruhlar yayınlanan ve 1912 yılında, Sen ve ben onun ikinci koleksiyonu ile büyük popüler bir başarı uğrar.

Onun tiyatro o savaş arası dönemin entelektüel küçük burjuvazinin iςinde aile ilişkileri ortaya hangi geleneksel bir psikolojik dram.

Onun şiiri, basit, bazen naif ve eski (Gölge) şimdi (2012) görünebilir, ancak zaman yenilikςi oldu. Michel Mourlet gibi, aynı zamanda can ve şiir birden fazla kanal ödünç düşünüyorsanız, onun şiirsel ve bu arasındaki şaşırtıcı CONSONANCE görmek Francis JAMMES gibi bazı ortaçağ şiirleri (Rutebeuf Eustache Deschamps) gibi özellikle Jaccottet ve Jean Follain. sozkimin.com 10.000 okuyucuya ulaştığında şiir kitabı bir başarı olarak kabul edilir, siz ve ben bir milyonda dokundu: O ağırlıklı olarak kadın izleyici ile net bir başarı elde etti. O sözlerle sırlarını her gün (sen ve ben) paylaşıyor.

Geraldy değil savaştan sonra doğan nesil iςin neredeyse bilinmeyen yaρılan yirminci yüzyıl Fransız şiirinin önemli antoloji iςinde.Gazeteci Jean-François Кahn "yeniden keşfedilen" ve ölümünden kısa süre önce, 1980'lerin başında kamu kez bir televizyon programında yeniden keşfedeceğiz. Genç şairler eserlerini göstermek bu gösteri bir ziyaret vardı asla üzerinde o pişman oldum.

O Beauvallon villasında, "Tepe" de, Sainte-Maxime sık ev sahibi oldu.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Paul Geraldy Sözleri 9 Adet

Aşağıdaki Paul Geraldy sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Paul Geraldy sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Sevmek güzeldir. Bir daha sevmemek daha güzeldir.

Erkeğin yaradılışında sevmek yoktu. Ona aşkı öğreten kadındır.

Sevmek güzeldir. Bir daha sevmemek daha güzeldir.

Erkeğin yaradılışında sevmek yoktu. Ona aşkı öğreten kadındır.

Sevmek güzeldir. Bir daha sevmemek daha güzeldir.

Bana öyle geliyor ki insan, her gün başka bir tahttan vazgeçiyor.

Erkeklerin iltifatlarının altında daima müphem bir elde etme arzusu gizlidir.

Sevmek güzeldir; bir daha sevmemek daha güzeldir.

Erkeğin yaratılışında sevmek yoktu. Ona aşkı öğreten kadındır.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

hayrani akyol

Eɾkeğin yaɾatılışında sevmek yoktu. Ona aşkı öğɾeten kadındıɾ

bence tam tersi....

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste