Para ve makam uğruna asıl olduğumuz kişiyi feda ediyoruz. Bizi sistemin parça...

söz kimin

Bu sayfada Yazar Akilah tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Akilah şöyle demiştir: Para ve makam uğruna asıl olduğumuz kişiyi feda ediyoruz. Bizi sistemin parça... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Akilah

Para ve makam uğruna asıl olduğumuz kişiyi feda ediyoruz. Bizi sistemin parçası olmazsak, açlıktan ölebileceğimize inandırıyorlar.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Kaç lisan bilirsen bil; Terk edilmeyi, yüreğine tercüme edemeyeceksin!

Acaba Uyuyan göllere ay ışığında Sevginin resmini çizsem kim anlar? Tomurcuk ayrılıp, gül açtığında Yağmurun saçını çözsem kim anlar? Bir mekân kaplamış ne varsa nerde Kendi ötesini saklar her perde Sonsuzluğun sona erdiği yerde Huduttan bir kulaç kazsam kim anlar? Aşk, kömür beyazı; kin, süt karası Eklenir yarama her dost yarası Et oldum bıçakla kemik arası Cellatla ahdimi bozsam kim anlar? Doğumda yalan var, ölümde gerçek Bir şeyler anlatır balık, kuş, çiçek Kırık gönülleri toplayıp tek tek Toplayıp göğsüme dizsem kim anlar? Gün geldi zamanı gömdüm kabire Dağ oldu aklımın verdiği fire Bağlasam telaşı çelik zincire Sabrın derisini yüzsem kim anlar? İçte deprem olur dışın düğümü İhlâssız çözülmez işin düğümü Aklımdan geçeni, düşündüğümü Okusam kim dinler, yazsam kim anlar?

Akıllı kişi nefsine hâkim olup ölümden sonrası için iş yapandır. Aciz akılsız kişi ise nefsini arzularına tabi kılıp sonrada allah'a karşı temennide bulunandır.

Zor olmasa, herkes yapardı. Bunu harika yapan zor olması.

Ölmek mi istiyorsun? Git o zaman at kendini denize. 5 saniye sonra hayatta kalmak için çırpındığını fark edeceksin. Sen kendini öldürmek istemiyorsun sen içindeki bir şeyleri öldürmek istiyorsun.

İnsanları güldürmek için acılarına da ağlayabilmek gerek. Doğal olan da bu...

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste