Para ve hayal gücü arasında ters bir ilişki vardır....

söz kimin

Bu sayfada Karikatürist Roman, kısa hikâye, senaryo yazarı Müzisyen Oyuncu Sihirbaz Alan Moore tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Alan Moore şöyle demiştir: Para ve hayal gücü arasında ters bir ilişki vardır.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Alan Moore

Para ve hayal gücü arasında ters bir ilişki vardır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Gerçeği bilmeyen sadece aptaldır. Fakat gerçeği bilen ve ona yalan diyen, suçludur, canidir.

Gereksiz ihtiyaçlardan oluşan koca bir dağ yarattık. Bir şeyler satın alıyoruz sonra çöpe atıyoruz. Aslında boşa harcadığımız şey hayatlarımız. Bir şey satın aldığımda veya aldığınızda ödemeyi parayla yapmıyoruz. Ödemeyi yaşamlarımızdan yapıyoruz. O parayı kazanmak için harcadığımız zamanla yapıyoruz. Aradaki fark ise şu; hayatı satın alamazsınız, hayat geçip gider ve hayatınızı boşa harcayıp özgürlüğümüzü kaybetmek korkunç bir şeydir.

Önemli noktalarda öbür canlı varlıkların öğrencilerinden başka bir şey değiliz. Örmek ve yakalamakta örümceği, ev yaparken kırlangıcı, şarkı söylediğimiz zaman da kuşları kuğu ve bülbülü taklit ediyoruz.

Dayan be gönlüm! Biçare değilsin Yaradan sana yar. Kimsesiz değilsin, Yanında Kimsesizler Kimsesi var. Biliyorum, Sığmazsın hiç bir yere bu sevdayla. Dünya sana dar. Ama dayan gönlüm! Dayan ki Her gecenin mutlaka bir sabahı var.

Sendikalar mutlak bir zorunluluktur. Proleterya sendikaların üye sayısı ne kadar fazlaysa o kadar güçlüdür.

Bir yazarın amacı, insanların düşüncelerini kitlesel bir heyecana dönüştürmekten çok, onların akıllarını ve vicdanlarını uyandırmak olmalıdır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste