Onu kaybettiğimden beri, kendisinden kısa süre uzak kaldığım yolculuklardaki ...

söz kimin

Bu sayfada Fransız felsefeci, göstergebilimci, edebiyat eleştirmeni Roland Barthes tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Roland Barthes şöyle demiştir: Onu kaybettiğimden beri, kendisinden kısa süre uzak kaldığım yolculuklardaki ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Roland Barthes

Onu kaybettiğimden beri, kendisinden kısa süre uzak kaldığım yolculuklardaki o özgürlük duygusu yok artık içimde.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Sabah abdest aldığında üşüyorsan ne mutlu sana bayım Çünkü melekler seni aldığında kulakların çınlamaz kemiklerin titrer.

Sen birinin canını acıtırsan, kendi canını acıtırsın, birine yardım edersen, kendine yardım edersin. Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir.

Kendine malik, hakim olan başkasına ait olmaz.

İnsanlar. Sabırlı, neşeli, temkinli, dertli, aceleci, yorgun. Gün için gereken yüz ifadelerini daha sabahtan takınmış, çatışmalara, pazarlıklara hazırlar. İnsan hep dünyayı henüz paylaşımı yapılmamış bir arazi sanmak, başkalarının oyunlarında rol kapmak için çabalamak zorunda galiba.

Üniforma demek de birisinin ötekisine hükmetmesi demektir hep.

Kapitalizm, mülkiyet hakkı dahil, bütün birey haklarını tanıyan, bütün mülkiyetin özel bireylerce sahiplenildiği bir sosyal sistemdir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste