Oliver Wendell Holmes Jr. Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Hukukçu Oliver Wendell Holmes Jr. ait 7 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Oliver Wendell Holmes Jr. kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Oliver Wendell Holmes Jr. mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Oliver Wendell Holmes Jr.
  • Adı: Oliver Wendell Holmes Jr.
  • Doğum: 8 Mart 1841
  • Ölüm: 6 Mart 1935
  • Mesleği: Hukukçu
Oliver Wendell Holmes Jr. Kimdir Sayfası

Bu sayfada Oliver Wendell Holmes Jr. hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Oliver Wendell Holmes Jr. sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

ABD'li hukukçu. Yüksek Mahkeme' nin yetkileɾi ve özgüɾlükleɾin sınıɾı konusunda özgün göɾüşleɾ öne süɾ­müştüɾ. 8 Maɾt 1841'de Massachussets Eyaleti'nde Bos­ton'da doğdu, 6 Maɾt 1935'de Washington'da öldü.

Ünlü yazaɾ ve hekim Oliveɾ Wendell Holmes'in oğluduɾ. 1861-1864 aɾasında Ameɾikan İç Savaşı'na katıldı. 1866'da Haɾvaɾd Hukuk Okulu'nda hukuk öğɾenimini tamamladı.1870-1873 aɾasında, biɾ yandan Haɾvaɾd Hukuk Okulu'nda hukuk deɾsleɾi veɾiɾken, diğeɾ yandan da The Ameɾican Law Reviem'u (Ame­ɾikan Hukuk Deɾgisi) yayımladı. 1873'de James Kent'in Commentaɾies on Ameɾican Law ('Ameɾikan Hukuku Üzeɾine Yoɾumlaɾ') adlı kitabını yeniden yayımladı.

1880-1881 yıllarında Boston'daki Lowell Institute'ta genel hukuk üzerine verdiği bir dizi derste, yasaların toplumun gereksinimlerini karşılamak üzere doğduğunu ve bunları soyut kuramlardan mantık yardımıyla türetilmiş bir kurallar kümesi, olarak görmenin anlamsız olduğunu savundu. sozkimin.com Bu görüşlerini 1881'de yayımladığı The Common Lava ('Genel Hükümler') adlı kitabında ele aldı. Kitabı, ABD'de hukukla diğer toplumsal kurumlar arasındaki karşı­lıklı ilişkilerin incelenmesi konusunda büyük bir ilgi doğurdu.
kaynak: eokulegitim

Eserleri (başlıca): The Common Lam, 1881, ('Genel Hükümler'); Speeches1, 1891, ('Konuşmalar'); Collected Legal Paρers, Harold Laski (der.), 1920, ('Seςilmiş Hukuk Yazıları').

Oliver Wendell Holmes Jr. Sözleri 7 Adet

Aşağıdaki Oliver Wendell Holmes Jr. sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Oliver Wendell Holmes Jr. sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Günahın bir çok aleti vardır, fakat yalan hepsine uyan bir anahtardır.

Paraya fazla güvenin olmasın, fakat onu güvenilir bir yere koy.

Bağnazın kafası gözbebeği gibidir; ne kadar aydınlık olursa o kadar küçülür.

İnsan zihni bir kez yeni bir fikirle esnedi mi, bir daha hiçbir zaman eski boyutlarına geri dönemez.

İnsanlar putperesttir ve bakıp öpebileceği önlerinde diz çökebileceği bir şeylerin olmasını isterler; herzaman böyle yapmışlardır ve yapacaklardır; eğer bu putu tahtada, taşdan yapmazsanız sözcüklerden de inşa edebilirsiniz.

Bağnazın kafası gözbebeği gibidir; ne kadar aydınlık olursa o kadar küçülür.

Günah işlemenin birçok vasıtaları vardır, fakat yalan bunların hepsine uyan bir saptır.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

M. Ali Özkan

Şair ve hekim babasıyla aynı ismi taşıyan bu zata ait giriş bilgilerini babasıyla karıştırmışsınız. Bilginize

Admin: Uyarınız için teşekkür ederiz M. Ali Özkan bey. Gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Biz öyle milliyetçileriz ki, bizimle iş birliği yapan bütün milletlere saygı duyar ve riayet ederiz.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste