Öğrenmek, doğası gereği meraktır Her şeyi merak eder, maddi veya manevi hiçbi...

söz kimin

Bu sayfada İskenderiyeli, Ortodoks Yahudi filozof Filon tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Filon şöyle demiştir: Öğrenmek, doğası gereği meraktır Her şeyi merak eder, maddi veya manevi hiçbi... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Filon

Öğrenmek, doğası gereği meraktır... Her şeyi merak eder, maddi veya manevi hiçbir şeyi açıklanamayacak şekilde bırakmaya isteksizdir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Hayatın boyunca iki melek omzunda olacak. Ruhunu bir melek alacak. Kabrinde iki melek tarafından sorguya çekileceksin. Dirilip kalkınca seni mahşer meydanına iki melek götürecek. Sözün kısası, hep meleklerle berabersin. İyisi mi onları sevmene bak!

Tutkular büyüdükçe dünya küçülüyor.

Başarısızlık, başarıya götüren anahtardır. Her yalıs bize birşey öğretir.

Dargınız biliyorum, barışmak diliyorum.

Her insan mutlu olamaz.. Çünkü; gereğinden fazla özler dünü, hak ettiğinden fazla.. Düşünür yarını. Ve hiç hak etmediği kadar bilinçsizce yaşar bugünü. Her insan mutlu olamaz. Çünkü; gereğinden fazla özler hayatından çıkanları hak ettiğinden daha büyük umutla bekler hayatına girecekleri ve asla göremez yani basındakileri.

Hem bu deveyi güdecek, hem bu diyarda kalacağız. Çünkü deve de bizim, diyar da.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste