Norman Vincent Peale Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar, Bakan Norman Vincent Peale ait 10 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Norman Vincent Peale kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Norman Vincent Peale mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Norman Vincent Peale
  • Adı: Norman Vincent Peale
  • Doğum: 31 Mayıs 1898
  • Ölüm: 1993 24 Aralık
  • Mesleği: Yazar, Bakan
Norman Vincent Peale Kimdir Sayfası

Bu sayfada Norman Vincent Peale hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Norman Vincent Peale sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Norman Vincent Peale, özellikle en çok satan kitabı Pozitif Düşüncenin Gücü aracılığıyla olumlu düşünme kavramını popülerleştirme çalışmalarıyla tanınan Amerikalı bir bakan ve yazardı.

1932'den 1984'e kadar New York Marble Collegiate Kilisesi'nin papazı olarak görev yaptı ve Amerika cemaatinde bir Reform Kilisesi'ne liderlik etti. Peale, Başkan Richard Nixon'un kişisel bir arkadaşıydı. Donald Trump, büyürken Peale'ın kilisesine katıldı ve ilk karısı Ivana ile orada evlendi. Peale'ın fikirleri ve teknikleri tartışmalıydı ve hem kilise figürlerinden hem de psikiyatri mesleğinden sık sık eleştirildi.

Peale, Charles ve Anna (née Delaney) Peale'ın üç oğlundan en büyüğü Ohio'daki Bowersville'de doğdu. Bellefontaine, Ohio Bellefontaine Lisesi'nden mezun oldu. Ohio Wesleyan Üniversitesi ve Boston Üniversitesi İlahiyat Okulu'nda derece kazandı. Metodist olarak yetiştirilen ve 1922'de Metodist bakan olarak görevlendirilen Peale, dini bağlılığını 1932'de Amerika'daki Reform Kilisesi'ne değiştirdi ve New York'taki Mermer Kolej Kilisesi'nin papazı olarak 52 yıllık bir görev süresine başladı.

Peale, 1964 tarihli One Man's Way filminin konusuydu. Peale siyasi ve kişisel olarak Başkan Richard Nixon'un ailesine yakındı. 1968'de Julie Nixon ve David Eisenhower'ın düğünde görev yaptı.

Başkan Ronald Reagan, 26 Mart 1984'te İlahiyat alanına Cumhurbaşkanlığı Özgürlük Madalyası (ABD'deki en yüksek sivil onur) için Peale'ı verdi.

Peale 24 Aralık 1993'te 95 yaşında New York Pawling'de felç geçirerek öldü.
kaynak: wiki

Norman Vincent Peale Sözleri 10 Adet

Aşağıdaki Norman Vincent Peale sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Norman Vincent Peale sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Emin adam, az, ama olumlu düşünen adamdır. Eğer başarırım derseniz başarırsınız. Pozitif düşünmek, pozitif sonuçlar üretir. Vazgeçmek için her zaman çok erkendir. Olumlu düşünmek, olumlu sonuçlar üretir. Çoğumuz, eleştirilerle kurtulmaktansa övgülerle mahvolmayı tercih eder.

Bir fikir oluştur, buna şevkle sarıl ve çalış, bunları gerçeğe dök. İnsanlığın zenginliği için tek formül budur. Siz olduğunuzu düşündüğünüz kişi değilsiniz. Siz ne düşünüyorsanız osunuz. Sahip olduğunuz koşulları değiştirmek için, önce farklı düşünmeye başlayın. Şartların kontrolümüzün dışında olduğu bahanesi genelde çok erken pes etmeye yol açar. Hayatta gelmek istediğiniz yere ulaşma şansınız, karşılaştığınız engellere verdiğiniz tepkilere bağlıdır. Yani ya vazgeçeceksiniz ya da denemeye devam edeceksiniz. Bu kadar basit. Sizin verdiğiniz karar, geleceğinize karar verir.

Ne yazık ki insanlar çoğunlukla eleştiri sayesinde kurtulmak yerine övgüyle yıkımı tercih ederlerdi.

Siz olduğunuzu düşündüğünüz kişi değilsiniz. Siz ne düşünüyorsanız osunuz.

Probleminizin çözüleceğine inanın. İnananlara inanılmaz şeyler olur. Cevabın geleceğine inanın.

Yaşamın sırrı sana ne olduğu değil, sana olanla senin ne yaptığındır.

Bir fikir oluştur, buna şevkle sarıl ve çalış, bunları gerçeğe dök. İnsanlığın zenginliği için tek formül budur.

Hayatta mutluluk kısmen kavga vermekten değil kavgadan kaçınmaktan gelir. Ustaca bir rica kendi başına bir zaferdir.

Sahip olduğunuz koşulları değiştirmek için, önce farklı düşünmeye başlayın.

Hayatta gelmek istediğiniz yere ulaşma şansınız, karşılaştığınız engellere verdiğiniz tepkilere bağlıdır. Yani ya vazgeçeceksiniz ya da denemeye devam edeceksiniz. Bu kadar basit. Sizin verdiğiniz karar, geleceğinize karar verir.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

K.Altınkaya

Acele et yaşanmış yanlışlıklar seni terk ediyor.
Nasıl mı. Gelecek için olumlu düşünerek
Kendini affet özür dile tekrarının olmayacağına söz verdin ya
Tamamdır.

Perihan

K.Altınkaya

Acele et yaşanmış yanlışlıklar seni terk ediyor.
Nasıl mı. Gelecek için olumlu düşünerek
Kendini affet özür dile tekrarının olmayacağına söz verdin ya
Tamamdır.

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste