Nominal olarak öyle, ama aslında Yunanlılar için ölmeyi bekliyorum....

söz kimin

Bu sayfada Sparta Kralı Leonidas tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Leonidas şöyle demiştir: Nominal olarak öyle, ama aslında Yunanlılar için ölmeyi bekliyorum.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Leonidas

Nominal olarak öyle, ama aslında Yunanlılar için ölmeyi bekliyorum.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Gerçekten de şimdiki zaman nedir? Sürenin sonsuzluğu içinde minicik ve durmadan kaçan bir nokta; doğar doğmaz ölen bir an.

Basını, hükümetin kullanabildiği dev bir klavye olarak düşünün.

Ölümden korkmayan ölmez; ölüm kendine koşanları hiçbir zaman vurmaz.

Gelişmemiş bir ülkede her diplomalı, entelektüel.

Heddeden Geçmiş Nezaket Haddeden geçmiş nezâket yâl ü bâl olmuş sana Mey süzülmüş şîşeden ruhsar-ı âl olmuş sana Bûy-i gül taktîr olunmuş nâzın işlenmiş ucu Biri olmuş hoy birisi dest-mâl olmuş sana Sihr ü efsûn ile dolmuşdur derûnun ey kalem Zülfü Hârut?un demek mümkin ki nâl olmuş sana Şöyle gird olmuş Firengistân birikmiş bir yere Sonra gelmiş gûşe-i ebrûda hâl olmuş sana Ol büt-i tersâ sana mey nûş eder misin demiş El-amân ey dil ne müşkil-ter suâl olmuş sana Sen ne câmın mestisin âyâ kimin hayrânısın Kendin aldırdın gönül n?oldun ne hal olmuş sana Leblerin mecrûh olur dendân-ı sîn-i bûseden Lâ?lin öptürmek bu hâletle muhâl olmuş sana Yok bu şehr içre senin vasfettiğin dilber Nedîm Bir perî-sûret görünmüş bir hayâl olmuş sana

her şeyi, aramadıkça bulamazsın; fakat bu dost başka; bunu bulmadan arayamazsın.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste