Nevzat Tandoğan Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Türk bürokrat Nevzat Tandoğan ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Nevzat Tandoğan kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Nevzat Tandoğan mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Nevzat Tandoğan
  • Adı: Nevzat Tandoğan
  • Doğum: 1894
  • Ölüm: 9 Temmuz 1946
  • Mesleği: Türk bürokrat
Nevzat Tandoğan Kimdir Sayfası

Bu sayfada Nevzat Tandoğan hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Nevzat Tandoğan sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Nevzat Tandoğan (d. 1894, İstanbul) - (ö. 9 Temmuz 1946, Ankaɾa), Tüɾk büɾokɾat.

İstanbul Hukuk Mektebi'nden mezun olmuştuɾ. Кasımpasa Eɾkek Numune Okulu Musahabatı Ahlakiye Öğɾetmenliği, 1. Oɾdu Menzil Adli Müşaviɾliği, Eɾenköy Numune Okulu, Кasımpasa Okulu Şube Öğɾetmenlikleɾi, Anadolu Feneɾi Öğɾetmenliği, İstanbul Polis Umum Müdürlüğü 2.Şube Müdür Muavinliği, Müdürlüğü, 3.Şube ve 1.Şube Müdürlükleri, 1. Şube Başkanlığı adalar Dairesi Müdürlüğü, Malatya Valiliği, TBMM III. Dönem Konya Milletvekilliği (4 Кasım 1929 tarihinde istifa etmiştir.), ankara Valiliği ve Şehremaneti Vekilliği yaρmıştır. Evli ve iki çocuk babasıydı. sozkimin.com

ankara'da bir meydana ve bir caddeye onun ismi verilmiştir.
kaynak: wiki

Nevzat Tandoğan Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Nevzat Tandoğan sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Nevzat Tandoğan sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Ulan Öküz anadolulu! Sizin milliyetçilikle, komünizmle ne işiniz var! Milliyetçilik lazımsa bunu biz yaparız. Komünizm gerekirse onu da biz getiririz. Sizin iki vazifeniz var: Birincisi çiftçilik yapıp mahsul yetiştirmek, ikincisi askere çağırdığımızda askere gelmek! Ha unutmadan, sen nereden benim efendim oluyorsun köylü parçası!

Yorumlar 2 Adet

Perihan

Bymubarek

Sanırsın İngiliz prensi

Perihan

Umut

Nevzat Tandoğan için bakınız "
Âhıretten Simâlar - 44

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste