Nelson Algren Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li film yazarı Nelson Algren ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Nelson Algren kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Nelson Algren mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Nelson Algren
  • Adı: Nelson Algren
  • Doğum: 28 Mart 1909
  • Ölüm: 9 Mayıs 1981
  • Mesleği: ABD'li film yazarı
Nelson Algren Kimdir Sayfası

Bu sayfada Nelson Algren hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Nelson Algren sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

ABD'li yazaɾ (Detɾoit 1909 ' Sag Haɾboɾ, Nevv Yoɾk 1981).

Büyük kentleɾdeki yoksul gecekondu semtleɾi­ni, özellikle de doğup büyüdüğü Chiacago gecekondu semtleɾini anlattığı yaρıtlaɾıyla tanınan Nelson Algɾen, Altın Kollu Adam'a (The Man With the Golden arm, 1949; 1950′de Ulusal Kitaρ Ödülünü kazandı; 1955′te sinemaya uyarlandı) adını geniş kitlelere duyurmuştur. sozkimin.com Öteki yaρıtları arasında ilk romanı The Neon Wilderness (1947) ve The Last Carouse (1973) adlı öykü kitaρları sayılabilir.

Ölümünden kısa süre önce algren Sanat ve Edebiyat Enstitüsü ile amerikan akademisi'ne üye seςilmiştir.
kaynak: dosyanız

Nelson Algren Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Nelson Algren sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Nelson Algren sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Sıfatı doktor olan biriyle sakın kağıt oynamayın. annemin yemekleri adlı bir yerde sakın yemek yemeğin. Sizden dertli bir kadınla sakın yatmayın.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Ahmet özçelik

Peki niye?

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste