Ne yöne gidersen git doğu, batı, kuzey ya da güney çıktığın her yolculuğu içi...

söz kimin

Bu sayfada İslam alimi ve mutasavvıf Şems-i Tebrizi tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Şems-i Tebrizi şöyle demiştir: Ne yöne gidersen git doğu, batı, kuzey ya da güney çıktığın her yolculuğu içi... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Şems-i Tebrizi

Ne yöne gidersen git doğu, batı, kuzey ya da güney çıktığın her yolculuğu içine doğru bir seyahat olarak düşün! Kendi içine yolculuk eden kişi sonunda arzı dolaşır.

Yorumlar

Perihan

Fatma

Bu söz Şems e aittir.
Admin: Uyarınız için teşekkür ederiz Fatma hanım. Bu söz, Elif Şafak sayfasından, Şems-i Tebrizi sayfasına yönlendirilmiştir.

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Kırık Kalpler Durağında Sözleşmeden buluğuverir kırık kalpler Anlatılmaz ama ordadır bütün dertler Gönül kırgınlıkları hayat haksızlıkları Kader yalnızlıkları çeken bütün kalpler Gönül durgunlukları hayat yorgunlukları Şehir yalnızlıkları çeken bütün kalpler Kimini yakıp geçen aşklar incitmiş Kimini yanlış kararlar yıkıp geçmiş Kimine yakın dostu ihanet etmiş Kimi hayatın sillesini yemiş Kırık kalpler durağında inecek var Eteğindeki taşları dökecek var Doldurun kadehleri içelim beraber Yılların yorgunluğu geçene kadar Kırık kalpler durağında inecek var Yüreğindeki dertleri dökecek var Doldurun kadehleri içelim beraber Yılların yorgunluğu geçene kadar Kendini eğlenmeye verir kırık kalpler Sanki unutulurmuş gibi büyük dertler

Düşüncemi felsefi tarzda ifade etmekten kaçınamadım. Fakat filozoflara seslenmiyorum ben.

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Bilim, insan uğraşlarının bütün türleri için en mükemmel bir rehberdir ve yol göstericidir.

Şu an varolanın varolmasının zorunlu olduğu kabulü, önsezili düşünceyi aşındıran bir asittir.

Girişimci basit anlamıyla engelleri ve fırsatları ayırt edip her ikisini de kendi avantajına çevirebilendir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste