Nazik olun, tanıştığınız herkes büyük bir savaş veriyor....

söz kimin

Bu sayfada İskenderiyeli, Ortodoks Yahudi filozof Filon tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Filon şöyle demiştir: Nazik olun, tanıştığınız herkes büyük bir savaş veriyor.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Filon

Nazik olun, tanıştığınız herkes büyük bir savaş veriyor.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Olmak istediğimiz şeyi kendimiz olamazsak eğer, başkalarından, zoraki olarak da en yakınımızdan, kendi olmadığımız şeyi yaratırız.

Koşarak yürümek mu'min'in değerini yok eder.

Benim için müzikte içerik önemli. Üretken olduğunuzda, böylesine zengin topraklarda yaşadığınız zaman ister istemez bunun zenginliğini yaşıyorsunuz. Bir gün efkarlanıp alaturka, bir başka gün folk yada rock müzik üretebiliyorsunuz. Hal böyleyken değişik çeşitliliği olan bir tarz yaratabiliyorsunuz.

Kendinize inanın, güzel şeyler olmaya başlar.

Hayatta sadece iki trajedi vardır: İstediğini elde edememek ve istediğini elde etmek. İkincisi çok daha kötüdür.

Fedakarlık yaptığın insanlardan Elbette karşılık beklemezsin. İçinden ?feda?ve ?kar? geçiyor diye Ömrünü feda ettiklerinden Bir 'kar' da beklemezsin. ama; Bu kadar fedakarlığa, Bu kadar vefasızlığı da İçine sindiremezsin.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste