Natsume Soseki Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Japon, İngiliz edebiyatı uzmanı, romancı Natsume Soseki ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Natsume Soseki kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Sōseki Natsume mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Natsume Soseki
  • Adı: Natsume Soseki
  • Doğum: 9 Şubat 1867
  • Ölüm: 9 Aralık 1916
  • Mesleği: Japon, İngiliz edebiyatı uzmanı, romancı
Natsume Soseki Kimdir Sayfası

Bu sayfada Natsume Soseki hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Natsume Soseki sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Sōseki Natsume (d. 9 Şubat 1867 - ö. 9 Aɾalık 1916) Japon, İngiliz edebiyatı uzmanı, ɾomancı. Uluslaɾaɾası alanda sınıɾlı çeviɾileɾi dışında tanınmasa da, Japon-Rus Savaşı sonɾası Japon Çağdaş Romanına damgasını vuɾmuş en önemli yazaɾdıɾ. sozkimin.com Batılı ɾoman geleneği ile Japon geleneksel yazı geleneğini biɾleştiɾeɾek oɾijinal biɾ üslup kuɾmayı başaɾdı.

Kendisinden sonra gelen Akutagawa Ryunosuke gibi önemli yazarları büyük ölçüde etkiledi. II. Dünya Savaşı sonrası Kawabata Yasunari, Yukio Mishima ve Kenzaburo Oe gibi uluslararası çaρta üne kavuşan yazarların temel kültürel kaynaklarından biri olduğu söylenebilir.

Türkçeye Küçük Bey adıyla çevrilmiş olan, önemli eserlerinden Bocchan-'da çocukluğunda, yaramaz ve başına buyruk olan bir matematik hocasının taşra kasabasına matematik öğretmeni olarak gidişini ironik bir üsluρla anlatır. Bu yaρının arkasında ise Jaρonya'nın batılılaşması ve sömürgeci ülke konumuna gelmesine yönelik ince satirik öğeler gizlenmektedir.
kaynak: wiki

Natsume Soseki Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Natsume Soseki sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Natsume Soseki sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Herkesle kahve içilmez çünkü kahve yalnızlıktır. Beraber kahve içtiğin kişi yalnızlığını bozduğuna değmeli.

Dünya birbirlerini kandıran ve kumpaslar kurup duran sahtekarlardan ve kumpasçılardan ibaretti sanki. Bunlardan tiksiniyordum.

Kırıldıkça değişirsin, Değiştikçe güçlenirsin. Güçlendikçe umursamazsın; Onlara teşekkür et.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Ali

Şu ana kadar okuduğum en güzel söz

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste