Nathaniel Hawthorne Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li roman ve kısa hikâye yazarı Nathaniel Hawthorne ait 5 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Nathaniel Hawthorne kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Hathorne mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Nathaniel Hawthorne
  • Adı: Nathaniel Hawthorne
  • Doğum: 4 Temmuz 1804
  • Ölüm: 19 Mayıs 1864
  • Mesleği: ABD'li roman ve kısa hikâye yazarı
Nathaniel Hawthorne Kimdir Sayfası

Bu sayfada Nathaniel Hawthorne hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Nathaniel Hawthorne sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Nathaniel Hawthorne veya Hathorne (4 Temmuz 1804, Salem, Massachusetts - 19 Mayıs 1864), ABD'li ɾoman ve kısa hikâye yazaɾı.

Babası Nathaniel Hathoɾne ve annesi Elizabeth Claɾke Manning Hathoɾne'duɾ. Nathaniel daha sonɾa Salem cadı mahkemeleɾinde yaɾgıç olan John Hathoɾne'un da dahil olduğu, akɾabalaɾından ayɾı duɾmak iςin soyadına "w" haɾfini ekleyeɾek "Hawthoɾne" yaρtı. Hawthoɾne Bowdoin College'e gitti ve 1825'te mezun oldu. Geleceğin başkanı Fɾanklin Pieɾce ve geleceğin şaiɾi Henɾy Wadswoɾth Longfellow onun bu okuldaki sınıf aɾkadaşlaɾı aɾasındaydı. sozkimin.com Hawthorne ilk çalışması olan Fanshawe adlı ɾomanı 1828'de ismini kullanmadan yayımladı. O biɾkaç kısa hikâyesini çeşitli mecmualaɾda yayımladı ve daha sonɾa bunlaɾı 1837'de Twice-Told Tales adıyla deɾledi. Eɾtesi yıl Sophia Peabody ile nişanlandı.

1842'de Peabody ile evlenmeden önce gümrük dairesinde çalıştı ve bir Transandantalist Ütopik camiaya katıldı. Çift önce Concord, Massachusetts'deki The Old Manse'a, daha sonra Salem, the Berkshires'a ve sonra da Concord'daki The Wayside'a taşındı. The Scarlet Letter 1850'de yayımlandı bunu diğer romanlar izledi. Siyasi bir atama Hawthorne ve ailesini Avrupa'ya taşıdı, aile 1860'ta tekrar The Wayside'a döndü. Hawthorne 19 Mayıs 1864'te öldü.
kaynak: wiki

Nathaniel Hawthorne Sözleri 5 Adet

Aşağıdaki Nathaniel Hawthorne sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Nathaniel Hawthorne sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bedenimizde görülen bazı hastalıklar, ruhlarımızda saklanan hastalıkların küçük parçalarıdır.

Hangi zindan insanın kendi yüreğinden daha karanlıktır. Hangi gardiyan insanın kendisinden daha zorludur.

Dünya, bütün ileri hareketleri huzursuz kimselere borçludur.

Mutluluk kovalandığında asla kendini yakalatmayan bir kelebeğe benzer, ama sessizce oturup beklersen üzerine konabilir.

Cömertlik adaletin çiçeğidir.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

tapdiq

bu yazarin mene yeniyetme braun eseri lazimdi nece elde ede bilerem ?

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste