Nasreddin hoca'ya dert yanıyorlar: yahu hoca senin karın çok geziyor. Hoca: ....

söz kimin

Bu sayfada Filozof Nasrettin Hoca tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Nasrettin Hoca şöyle demiştir: Nasreddin hoca'ya dert yanıyorlar: yahu hoca senin karın çok geziyor. Hoca: .... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Nasrettin Hoca

Nasreddin hoca'ya dert yanıyorlar: yahu hoca senin karın çok geziyor. Hoca: .. Olur mu canım? O kadar gezse arada bir bizim eve de uğrardı.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bu kitabı size emanet ediyorum. Kitap, din üstüne düşüncelerimden oluşmaktadır. Düşüncesi benden ne kadar farklı olursa olsun her insanın kendi düşüncesine sahip çıkma hakkını büyük bir çabayla savunduğumu bilmeniz adil bir davranış olacaktır. Bu hakka karşı çıkan herkes, şu anda sahip olduğu düşüncesinin kölesi olacaktır, çünkü kendisini onu değiştirmekten alıkoymaktadır. Her türlü yanlışa karşı en amansız silah Akıl'dır. Bugüne kadar başka silah kullanmadım, bundan sonra da kullanmayacağım.

Çalışmak yaşadıklarımızdan çok daha fazlasıdır, o bize yaşamın kendisini verir.

Belden aşağısı bedenin aşkıdır, belden yukarısı ise ruhun.

İnsanın acısı ne kadar demlenirse, acısı o kadar çok çıkar. Belli bir müddet sonra şeker de fayda etmez.

Dünyalıyam Ben Buyrun memur bey bu bir kimlikdir kimlikle kibirlik bir cahillikdir alemi bir görmek tam güzellikdir diyarbakir antep urfaliyam ben aslimi sorarsan dünyaliyam ben binlerce kardasim var pakistanda teyzem anam bacim cok hindistanda hemi bir anda afganistanda elazig malatya agriliyam ben aslimi sorarsan dünyaliyam ben yalansa mekanim olsun cehennem dünyadan baska yer görmedim bilmem ademle havvadir anam babam istanbul ankara seyhanliyam ben aslimi sorarsan dünyaliyam ben

Herkes doğru insanı bulmak ister, yanılmamak için. Oysa kimse uğraşmaz, doğru insan olmak için.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste