Naşide Gökbudak Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar Naşide Gökbudak ait 7 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Naşide Gökbudak kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Naşide Gökbudak mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Naşide Gökbudak
  • Adı: Naşide Gökbudak
  • Doğum: 23 Eylül 1937
  • Mesleği: Yazar
Naşide Gökbudak Kimdir Sayfası

Bu sayfada Naşide Gökbudak hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Naşide Gökbudak sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Naşide Gökbudak 23 Eylül 1937'de Elazığ ilinin Peɾçenç (Akça Kiɾaz) köyünde doğdu.

Lise tahsilini Elazığ Lisesi'nde tamamladı. Ankaɾa Üniveɾsitesi Hukuk Fakültesi'ndeki eğitimini bazı ailevi sebepleɾden ötüɾü yaɾım bıɾakıp İstanbul'a yeɾleşti. Halen İstanbul'da eşi Yalçın Кaya Gökbudak ile yaşıyoɾ. sozkimin.com Selda Güven ve Seɾhan Gökbudak adında iki kızı, Кayacan Güven, Buɾcu Güven ve Onat Üneɾ adında üç sevimli toɾunu vaɾ.

Yazaɾın Sıdıka Hanım ve Asıl Adı Atiye adlı ɾomanlaɾı ve Hüzünleɾden Uçuɾtma Yaρtım adlı biɾ şiiɾ kitabı yayımlandı.

Naşide Gökbudak Sözleri 7 Adet

Aşağıdaki Naşide Gökbudak sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Naşide Gökbudak sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Akıllı insan kötü olmaz, çünkü kötülüğün seken kurşun gibi kendine döneceğini hesaplayabilir.

Cahil insanın düşmanlığı doğal afet gibidir. Vereceği tahribat bazen hiç bir şekilde önlenemez. Dostluğu ise kış güneşine benzer, ne ısıtır, ne de yaşam için enerji verebilir.

Gururlu olmak ayaklarını basacak bir toprak parçası veya dayanabilecek bir duvar örebilen insanların sahip olduğu erdemdir. Çocukları evde aç olan bir anne fırından ekmek çalabilir. Ve bir anda hırsızlar sınıfına geçebilir.

Nefret küf hastalığı gibidir. İçine düşünce içten içe çürümeye başlarsın. Bir an gelir ki; içi oyulmuş, bir yere dayanması gereken bir çınar ağacı gibi olursun. Ve seninle ilgilenecek birilerini bulmak zorunda kalırsın. İşte o zaman nefret sana sevgisizlik ve ilgisizlik olarak geri döner. Artık yaslanacak hiçbir yerin yoktur.

Akıllı insan, kendi hayatında huzuru yakalamayı bilen insandır. Eğer huzurunuz yoksa tüm başarılarınız, tüm kazançlarınız sadece ve sadece dış görünüşünüzü değiştirir. İçinizde herşeyi yakıp yıkan bir fırtına hep eser.

Saygıdan anlamayan bir insana gösterilen saygı, onu daha edepsiz ve daha saldırgan yapar.

Aşk davetsiz bir misafirdir. Kabul etmemeniz veya buyur etmemeniz sonucu değiştirmez.

Yorumlar 50 Adet

Perihan

Emine Demir

Şimdiye kadar okuduğum kitabların içinde en çok sizin kitaplarınız etkiledi beni ☝️Kaleminiz çok güçlü. Hiç sıkılmadan okuyorum. Sürükleyici, elimden bırakamıyorum , sanki hikayenin içinde gibi hissediyorum. Tüm olanlar çok yakınımda oluyor da ben izliyor gibiyim. Sizinle tanışmayı çok isterdim ☝️🌺. Oğlum çok kitap okumayı sevmez . 18 , 19 yaşlarında bir genç. Kitaplarınızı ona verdim. Israr ettim 😀. O bile çok sevdi kitaplarınızı. ❤️. Çok teşekkür ediyorum. Allahım sağlık ve sıhhat versin 🙏 inşallah 🙏 Siz daha çok kitap yazın. Sevgi ve selamlar 🌺🌺

Perihan

Okur

Dürüşehvar tarihi gerceklere uygunmu dur

Perihan

isimsiz

Naside hanim Sıdıka adli romaninizi yeni bitirdim. Harika bir kitap... Akiciligi, hikayesi muhtesem diger romanlarinizi da mutlaka okuyacagim. Sevgi ve saygilar...

Perihan

beyza

romanlarının çok güzel romanı okurken kendimden geçiyorum adeta

Perihan

Zekiye akpal

Az önce dürrüşehvar sultanı bitirdim .kitaplarınız benim için bir lütuf okunmaya doyamıyorum sizinle tanışmak istiyorum hem de çok ve sizi rahmetli hamamın yerine koydum.
Allaha emanet olun.

Perihan

Berivan

Herkese tavsiye ediyorum .okumayı sevdiren yazar.

Perihan

Berivan

Naside Hanim romanlarınızi çok begenerekten elimden düşürmeden okuyorum perina çok güzeldisayende hem okuyor hem öğreniyoruz elinize sağlık.

Perihan

Rukiye akdeniz

naşide teyze benim için 1 nu. bir yazarsınız hemen hemen bütün kitaplarınızı okudum romanlarınız adeta insana zamanı unutturuyor elimden dusuremiyorum iyiki varsıniz

Perihan

Rukiye akdeniz

naşide teyze benim için 1 nu.bir yazarsınız hemen hemen bütün kitaplarınızı okudum romanlarınız adeta insana zamanı unutturuyor elimden dusuremiyorum iyiki varsıniz

Perihan

GülayYapar

Süreyya'nin sonunda ilk defa bir kitap okurken ağladım. Feraye'yi okurken kafamda kalpler uçuştu... Şimdi Aykırı Aşkları okuyorum ve tüm kitaplarınızı aldım.Okurken sanki yaşıyor gibiyim. Harikasınız...

Perihan

Nurgül

Rahmi beyi okudum. ikigunde bitirdim. goz taşlarıyla okudum. bni çok etkiledi. hele irazin o son gecesi.

Perihan

Bhr

Aykırı Aşklar kitabınızı okuyarak sizinle tanışmış oldum Gerçekten çok sürükleyici bir kitapti Teşekkür ediyor Yureginize sağlık.

Perihan

Mehmet Şimşek

Naşide Hanım merhaba...
25 yıllık gazeteciyim. Sizinle Düzce'de aylık olarak çıkan kültür ve edebiyat dergisi Mavi'de yayınlanmak üzere bir röportaj yapmak istiyorum.
Size nasıl ulaşabilirim.
Cevap verirseniz çok mutlu olurum.
Saygılarımla

Perihan

Naşide Gökbudak

Yukarıda romanlarım hakkında yazılanları okudum. Öyle bir mutluluk duydum ki anlatmam da anlamam da imkânsız. Bana bu kadar güzel sözleri laik bulan okuyucularıma ve bu imkânı sağlayan bu siteye ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Başarı ve mutluluk hep yanınızda olsun.

Perihan

Naşide Gökbudak

Ben yalnız çalışan ne sekreteri ne asistanı ne de herhangi bir yardımcısı olmayan bir yazarım. Şu anda 80 yaşındayım. Yazacağım romanlar hakkında araştırma yaparken tarihi ve sosyal olayları da gözden kaçırmamaya çalışıyorum. Yani çok zamanımı alıyor. Dah

Perihan

Serpil

Sizin hayranınızım romanlarınızi okumaya başladım atiye bitirdim çok etkilendim hayatta herşeyi çalışarak basarabilecegimizi öğrendim çok teşekkür ederim

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste