Napier, Kepler, Bonaventura Cavalieri, Pascal, Fermat, Wallis ve Barrow'un ya...

söz kimin

Bu sayfada Bonaventura Cavalieri tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Bonaventura Cavalieri şöyle demiştir: Napier, Kepler, Bonaventura Cavalieri, Pascal, Fermat, Wallis ve Barrow'un ya... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Napier, Kepler, Bonaventura Cavalieri, Pascal, Fermat, Wallis ve Barrow'un yazılarında [sonsuz küçük] hesabın ilkelerinin ve hatta dilinin habercisi bulunabilir. Her şeyin keşif için olgunlaştığı bir zamanda gelmek Newton'un şansıydı ve yeteneği onun hemen hemen tam bir hesap oluşturmasını sağladı. (W.W.R. Ball Cavalieri ve diğerleri için sözlediği söz)

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bazı kimseler asri olmayı kafir olmak sanıyorlar, asıl küfür bunların zannıdır.

Bu imana sahip olmam benim için zor değil çünkü bir planın olduğu yerde bir zeka var ki - düzenli, açılımlı bir evren, şimdiye kadar yapılmış en muazzam ifadenin gerçekliğine tanıklık ediyor - 'Başlangıçta, Tanrı'.

Bütün her şey felsefe için çalışır. Filozof denen adama malzeme üretmek için. Bütün insanlık, politikacılar, devletler, cumhurbaşkanları bir filozofun ne diyeceğini ayarlamak için vardır. Din, felsefenin bir bacağıdır. Dünyadaki en son lafı filozof söyler. Gerisi de palavradır.

Yeryüzü, her şey, haksızlığın ta kendisi, diye düşündüm.

Dilini çözemediğim ihanet gel bir daha bende dene kendini ne sen öldürebiliyorsun beni bu cenkte ne ben yenebiliyorum seni..

Kendim olduğum için nefret edilmeyi, Kendim olmadiğim için sevilmeye tercih ederim.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste