Mutlak güç arayanlar, bunu iyi olduğunu düşündükleri şeyleri yapmak için isti...

Ana Sayfa > Liste > B Harfi > Barry Goldwater > Mutlak güç arayanlar, b...

Bu sayfada Barry Goldwater ait olan sözünü okuyacaksınız. Barry Goldwater şöye demiştir: "Mutlak güç arayanlar, bunu iyi olduğunu düşündükleri şeyleri yapmak için isti..." sözünün devamı aşağıdadır.

Barry Goldwater
Mutlak güç arayanlar, bunu iyi olduğunu düşündükleri şeyleri yapmak için istiyor da olsalar, sadece dünyadaki cennetin kendi kafalarındaki versiyonunu başkalarına zorla uygulatmak isteyenlerdir. Ve size hatırlatayım, dünyadaki en barbar zorbalıkları yaratanlar da her zaman onlardır. Mutlak güç kötüye kullanılır ve onu arayanlara her zaman şüpheyle bakılmalı ve karşı çıkılmalıdır. Onların hatası eşitliği yanlış anlamaktan gelir, bayanlar ve baylar. Eşitlik, doğru anlaşıldığı zaman, kurucularımızın anladığı gibi, özgürlüğe ve yaratıcı farkılılıkların serbestliğine götürür. Yanlış anlaşıldığı zaman, trajik bir şekilde çağımızda yapıldığı gibi, önce uymacılığa ve sonra despotizme götürür. / Barry Goldwater
Okuduğunuz Barry Goldwater sözünde hata veya bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Barry Goldwater Kimdir ?
Bu Söze Yapılan Yorumlar 💬
Henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Misafirlerin Şu Anda Baktığı Ünlüler