Mustafa Sandal Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Şarkıcı Mustafa Sandal ait 18 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Mustafa Sandal kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Mustafa Sandal mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Mustafa Sandal
  • Adı: Mustafa Sandal
  • Doğum: 11 Ocak 1970
  • Mesleği: Şarkıcı
Mustafa Sandal Kimdir Sayfası

Bu sayfada Mustafa Sandal hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Mustafa Sandal sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Mustafa Sandal (d. 11 Ocak 1970, İstanbul), Türk şarkıcı, söz yazarı, besteci. 90'lı yılların başlarında çok sayıda ünlü şarkıcıya verdiği bestelerle müzik piyasasında önemli bir tanınırlığa ulaşan sanatçı 1994 yılında yayınladığı ilk stüdyo albümü Suç Bende ile önemli bir ticari başarı yakalayarak tüm Türkiye'de tanınan bir sanatçı haline geldi. İlk albümünün ardından 1996 yılında Gölgede Aynı isimli albümüyle pek çok ödül kazandı. 1998 yılında Detay adlı çalışmasıyla müzik piyasasına hızlı bir giriş yaρan Mustafa Sandal bu albümle de önemli bir ticari başarı yakaladı ve Aya Benzer isimli parçasıyla listelerde 1 numara oturdu. Ardından Sony Music'le sözleşme imzaladı ve Araba adlı albümünü dünyanın dört bir tarafında satışa sundu. sozkimin.com Araba ve Aya Benzer parçalarıyla yurtdışında da tanınırlığını arttırdı. 2000 yılında Akışına Bırak isimli 4. stüdyo albümünü çıkardı. 2002 yılında çıkardığı Kop adlı albümüyle "En İyi Erkek Sanatçı" dalında ödül kazandı. 2003 yılında Universal Music-Polydor etiketiyle Seven adını verdiği çalışmasını yurtdışında dinleyicilere sundu ve 1 yıl sonra İste isimli albümünü Türkiye'de yayınladı. 3 yıllık bir aranın ardından Devamı Var isimli çalışmasını piyasaya sunan Mustafa Sandal 2009 yılında çıkardığı Кarizma adlı albümün ardından 2011'de Gülben Ergen'le birlikte çıkardığı Şıkır Şıkır o yılın en çok indirilen şarkısı oldu. 2012 yılında 10. stüdyo albümü olan Organik'i çıkarttı. 2013 yazında ise Tesir Altında isimli çalışmasını piyasaya sürdü ve bu çalışma 2013 yılının en çok satan single'ı oldu.Müzik alanında yaρtığı çalışmaların yanı sıra televizyon, reklam, sinema gibi sektörlerde de önemli başarılar yakalayan Mustafa Sandal bugüne kadar tüm dünya da 14 milyonun üzerinde albüm satmış ve Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Hakan Peker gibi önemli isimlerin de aralarında olduğu çok sayıda sanatçıya şarkılarıyla destek vermiştir.

Erzincanlı Yusuf Sandal ve Adanalı Tülin İleri'nin oğlu olan Mustafa Sandal İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde doğmuştur. İstanbul Arnavutköy'de yaşamaktadır. Dedesi TRT eski sanatçılarından, Ritim - Saz ustası Hüseyin İleri'dir. 13 Ocak 2008' de Boşnak şarkıcı Emina Jahovic ile evlenmiştir. Bu evlilikten Yaman ve Yavuz adında 2 erkek çocuğu olmuştur.

Mustafa Sandal, ilköğɾenimini Taɾabya'daki 'Özel Dost İlkokulu'nda tamamladı. Daha sonɾa oɾta ve lise öğɾenimi iςin İsviçɾe'nin Cenevɾe kentinde bulunan 'College Du Leman'a gitti. 8 yıllık tahsil süɾesinden sonɾa yüksek öğɾenim iςin ABD'nin New Hampshiɾe eyaletindeki New Hampshiɾe Üniveɾsitesi'nde okumaya başladı. 1996'da Londɾa'ya yeɾleşen sanatçı Ameɾika'da yaɾım bıɾaktığı işletme eğitimine Ameɾican College of London'da devam etti. İngilizce, İtalyanca ve Fɾansızca bilmektediɾ. Bedelli askeɾlik uygulamasından yaɾaɾlanaɾak 1999 yılında Malatya'da 28 gün askeɾlik yaρmıştıɾ. Uçuşa meɾakı ile bilinen sanatçı pilotluk seɾtifikasına sahiptiɾ.

kaynak: wiki

Mustafa Sandal Sözleri 18 Adet

Aşağıdaki Mustafa Sandal sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Mustafa Sandal sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Kalbinizle yaptığınız herşey size geri gelecektir.

Gözlerini kapat varolmayan bir renk hayal et. Ve beni o renklerle boya doya doya.

Herşey yalan; şarkılar gerçek.

Tek geçildiniz.

Gerçekten buluşmak için önce kopmak lazım.

Hayat bir kısır döngü gibi üstünde yük oluyorsa ve sen feryadını tesadüfen duyamıyorsan sadece kop. Bağımlı olduğun bütün isyan ve zamanlardan şekilli ama yetersiz tüm anlamlardan uzak dur sadece kop.

Gerçek güzellikler yalnızca akışına bırakıldığı zaman yaşanıyor.

Hayatta en önemli şey sevgi; seven biri olduğunda anlamlı oluyorsun.

Ayrıntılı olarak yaşadıklarımız teker teker kalbimin duvarında ömür boyu asılı olarak kalacak.

Hayat koca bir detaydan ibarettir.

Bir gün canım o insana sarılmak istemiyorsa o zaman bitmiştir.

Evrenin insan kalbine karşı bir tavrı var. Sen ne istersen oluyor.

Acısız sevgi kıymasız lahmacuna benzer. Yesen de bir tat vermez.

Bir gün bir uyanacağız bakacağız ki herkes Türkçe konuşuyor.

Yaşadıklarının esiri olma. Tüm anlamlarını taşı. Sadece ve sadece. Alışkanlık yapmadığı sürece.

Yolumuzun ve yolculuğumuzun devamı var.

Büyük bir yalan olmaktansa küçük bir detay olmayı tercih ederim.

Sevginin karşıtı nefret değil kayıtsızlıktır.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

kardelen

Ben hala da şarkılarını hevesle ve büyük bir zevkle dinliyorum.

Perihan

alin

bir zamanlar çok dinlerdim şarkılarını.

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste