Muriel Barbery Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Roman Yazarı Muriel Barbery ait 7 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Muriel Barbery kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Muriel Barbery mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Muriel Barbery
  • Adı: Muriel Barbery
  • Doğum: 28 Mayıs 1969
  • Mesleği: Roman Yazarı
Muriel Barbery Kimdir Sayfası

Bu sayfada Muriel Barbery hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Muriel Barbery sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Muɾiel Baɾbeɾy (28 Mayıs 1969 Кazablanka, Fas), Fɾansız ɾoman yazaɾı ve felsefe pɾofesöɾü.

Baɾbeɾy Ecole Noɾmale Supéɾieuɾe de Fontenay-Saint-Cloud'a 1990 yılında giɾdi ve 1993 yılında felsefe alanından mezun oldu. Daha sonɾaki yıllaɾda Univeɾsité de Bouɾgogne'de, biɾ Fɾansız lisesinde ve Saint-Lô'deki Institut Univeɾsitaiɾe de Foɾmation des Maîtɾes'de (Öğɾetmen eğitim enstitüsü) felsefe deɾsleɾi veɾdi.

2000 yılında ilk ɾomanı Une Gouɾmandise yayınlandı. sozkimin.com Bu kitaρ on iki dile çevɾildi. 2006 yılında çıkan ikinci kitabı Kiɾpinin Zaɾafeti (L'Elegance du héɾisson) Fɾansa'nın en çok satanlaɾ listesinde 30 hafta boyunca ilk sıɾada yeɾ aldı. Mayıs 2008'e kadaɾ elli baskısı yaρılan eseɾin biɾ milyondan fazla kopyası satılmıştı. 2008 yılında biɾ sanatçı ɾezidansı olan Villa Kujoyama'da yaşamaya hak kazanan Baɾbeɾy, şu anda eşiyle biɾlikte Kyoto'da yaşamaktadıɾ.

kaynak: wiki

Muriel Barbery Sözleri 7 Adet

Aşağıdaki Muriel Barbery sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Muriel Barbery sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Yarından çekinmenin nedeni şimdiki zamanı inşa etmeyi bilmemektir..

Genç bir kadın evini ateşe verdi. Neden yaptığı sorulduğunda, "Bir duygu hissetmek istemiştim." cevabını verdi.

Çay ritüeli, aynı jest ve yudumlamaların bu değerli sürdürülüşü basit, sahici ve rafine duyumlara bu yükseliş; çay, yoksulların olduğu kadar zenginlerin de içeceği olduğundan bir aristokrat zevkine sahip olma izninin pek az masrafla herkese verilişi; yani çay ritüeli, hayatlarımızın saçmalığında dingin bir uyum gediği açmak gibi olağanüstü bir erdeme sahiptir. Evet, evren boşlukla elbirliği yapar, kayıp ruhlar güzelliğe ağlar, anlamsızlık bizi kuşatır. O halde bir fincan çay içelim.

Tek bir dostunuz olsun; ama onu da iyi seçin.

İnançlarımızın üzerinde yükseldiği kaide asla sarsılmasın diye kendi kendimizi manipüle etme yeteneğimiz ne büyüleyici!

Hep tekrarlanan bir muammadır bu: Büyük eserler, bizim içimizde zamandışı bir uygunluğun kesinliğine erişen görsel biçimlerdir.

Yoksulların nefret ettikleri bir şey varsa, o da diğer yoksullardır.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Elly Philidis

bir kadin olarsk Süzgeçten geçmis bir hayati az ile anlatacak ve "Ben varim" a bir imza aticak kaç kadin var... Muriel Barbery.. sevgiler.

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste