Mümin Sekman Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar, danışman, kişisel gelişim uzmanı Mümin Sekman ait 101 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Mümin Sekman kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Mümin Sekman mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Mümin Sekman
  • Adı: Mümin Sekman
  • Mesleği: Yazar, danışman, kişisel gelişim uzmanı
Mümin Sekman Kimdir Sayfası

Bu sayfada Mümin Sekman hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Mümin Sekman sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Mümin Sekman, Türk yazar, girişimci, motivasyon konuşmacısı ve eğitimci.

İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra birçok farklı sektörde çalışmış ve kariyeri boyunca birçok başarı elde etmiştir.

Sekman, aynı zamanda birçok popüler kitabın yazarıdır. "Şampiyon Sözleri: Madalya Metalden Değil Terden Yapılır!", "Ya Bir Yol Bul, ya Bir Yol Aç, ya da Yoldan Çekil!", "Her Şey Seninle Başlar", "Sonsuzluğa Nokta", "Dijital Çağın Büyük İnsan Hazinesi: Y Kuşağı" gibi kitaplarıyla tanınır.

Kişisel Gelişim Merkezi kurucusu Mümin Sekman KİGEM web sitesini kurmuş.

Motivasyonel konuşmaları ve eğitimleriyle de bilinen Mümin Sekman, birçok şirket ve kuruluşta çalışanları için eğitimler vermiştir. Ayrıca girişimcilik ve liderlik alanlarında da faaliyet göstermektedir ve bu konularda birçok seminer ve eğitim düzenlemektedir.

Mümin Sekman'ın bazı kitapları
Ya Bir Yol Bul, ya Bir Yol Aç, ya da Yoldan Çekil! (73. baskı)
Kesintisiz Öğrenme (30. baskı)
Türk Usulü Başarı (8. baskı)
Başarı Üniversitesi (41. baskı)
Ataleti Yenmek (71. baskı),
Çevik Şirketler: Kurumsal Ataleti Yenmek (9. baskı)
Her Şey Seninle Başlar (1.300.000 adet)
Her Şey Seninle Başlar 9+ (Çocuklar için başarı kitabı – 35. baskı)
Limit Sizsiniz (310.000 adet)
İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri (5 kitap)
Her Şey Beyinde Başlar (185.000 adet)
Hayat Bilgesi: Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı? (2 kitap)
Başarı Bilgesi: Kahramanın Kaderi Arenada yazılır! (100.000 adet)
Başarı Bilimi: Büyük Başarı Araştırmaları (16. baskı)
Edison (Çocuklar için başarı hikâyeleri-1) (5. baskı)
Çocuklar Nasıl Başarır? (Dr. Bahar Eriş ile) (42. baskı)
Çocuklar Nasıl Başarır?-2 (Dr. Bahar Eriş ile) (17. baskı)
Şampiyon Sözleri: Madalya Metalden Değil Terden Yapılır! (10. baskı)
Rağmenciler: Akacak Azim Damarda Durmaz! (60.000 adet)

Mümin Sekman Sözleri 101 Adet

Aşağıdaki Mümin Sekman sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Mümin Sekman sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Amaçları olmayanlar amaçları olanların aracı olur!

Beyninize iyi bakın, çünkü bütün hayatınız onun 'içinden' geçecek!

Beyninize iyi bakın, çünkü bütün hayatınız onun 'içinden' geçecek!

Başarı bilgisinin borsa tüyosundan farkı şudur; başarıda önce bilen değil, önce uygulayan kazanır. İlk bilen değil, ilk yapabilen olun!

Başarı bilgisinin borsa tüyosundan farkı şudur; başarıda önce bilen değil, önce uygulayan kazanır. İlk bilen değil, ilk yapabilen olun!

Başarı da başarısızlıkta acı çektirir. Başarıya ulaşmadan önce, başarısızlığa ise ulaştıktan sonra acı çekeriz. Başarı peşin çalışır, başarısızlık ise başlangıçta bir şey istemez ama ileride beş katı faiziyle acı çektirir.

Başarı bilgisinin borsa tüyosundan farkı şudur; başarıda önce bilen değil, önce uygulayan kazanır. İlk bilen değil, ilk yapabilen olun!

Başarı da başarısızlıkta acı çektirir. Başarıya ulaşmadan önce, başarısızlığa ise ulaştıktan sonra acı çekeriz. Başarı peşin çalışır, başarısızlık ise başlangıçta bir şey istemez ama ileride beş katı faiziyle acı çektirir.

Bir çocuğun okuduğu ilk başarı kitabı, kendi anne babasının davranışlarıdır.

Bir şeyi yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Onu niçin yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. İsterseniz nasıl yapacağınızı biliyorsunuz. Yapmamakla neler kaybettiğinizi ve yaparsanız neler kazanacağınızı biliyorsunuz. Ama yine de hiçbir şey yapmıyorsunuz. Sizi durduran nedir? Atalet!

Ata sporlarımızdan biri kafaya takmak. Milli tedavi tavsiyemiz de takma kafana!

Başarı buzdağına benzer; ödülü herkesin içinde alırsın, bedeli gizlice ve tek başına ödersin!

Başardığın her büyük şey için, başaramadığın birden çok şey olacak!

Tutkuyla işini yapanlar, iki de bir saatini kontrol etmez. Büyük başarılar mesai saatlerine sığmaz.

Sadece sınırlarının ötesine geçmeye çalışan insanlar, kendi sınırlarını fark edebilirler.

Doğru kişiyi, doğru zamanda, doğru şey için, doğru miktarda övmek çok ince bir sanattır.

Unutmak, bir sorun değil, gerekliliktir. Önemli olanı öne çıkarmak ve ihtiyaç duyulanı güçlü bir şekilde hatırlamak için bazı şeyleri unutmalıyız. Unutmak bizi acılı bilgilerden ve anlamsız ayrıntılardan arındırır.

Hatalı bir başarı paradigmasıyla büyük işler başarmaya çalışmak, ileri bakarken geriye doğru koşmak gibidir; ne kadar çok hızlanırsanız, o kadar çabuk düşersiniz. Her şeyin başı, başarıya bakış açınızı doğru yapılandırmaktır.

Atalet üreten inanç ve düşünceler: değişmezlik inancı: böyle gelmiş böyle gider. Etkisizlik inancı: bu işe yaramaz ki! Gereksizlik inancı: yapsam ne değişecek ki? Yararsızlık inancı: bunu yapmanın hiçbir faydası olmaz! Erteleme inancı: bunu daha sonra yaparım! Anlamsızlık inancı: bunu yapmamı istemeleri çok saçma. Kontrolsüzlük inancı: bunu yapmak benim elimde değil ki! Yetersizlik inancı: ben kim oluyorum, bu işi yapamam ki? Mükemmeliyetçilik inancı: en iyisini yapabilecek seviyeye gelinceye kadar hiçbir şey yapmamalıyım! Başarısızlık beklentisi: ben bu işi yüzüme gözüme bulaştırırım.

Her insanın iki imajı vardır: İç imajı ve dış imajı. İç imaj bizim kendimizi nasıl gördüğümüzle ilgilidir. Dış imaj ise başkalarının bizi nasıl gördüğüyle ilgilidir. 'Mahalle baskısı', dış imajın iç imajı ezmesidir. Bu yüzden kişi kendi gerçeğini de doğru algılayamaz, çünkü kendisini başkasının gözüyle görmektedir.

Öğrendiklerin değil, düşündüklerin sana aittir.

Başarının sahtesi de, mücevherin sahtesine benzer. Hakikisinden hep daha parlak görünür!

Başarınızı ilk unutan, başarısızlığınızı ilk gören siz olun.

Hayat başarısız olmak için çok kısa. Başarısız olan için çok uzun!

İradesi zayıf insanlar yapılması zevkli işi hemen yapar, yapılması gerekli olan ama yapmak istemedikleri işleri sürekli ertelerler.

İnsanlar başarısızlığı kafalarında çok büyütürlerse korkularını çoğaltırlar. Başarılarını çok büyütürlerse, egolarını yükseltirler. Başarı sizden sağduyu ister.

Hayatta neyi yapamayacağınızı ne çok erken kabul edin, ne de bu durumla yüzleşmek için çok geç kalın.

Dünyada hak eden değil hareket eden kazanır.

Yaşanmadan öğrenilmez felsefesi, öğrenmeden yaşamayı seçenlerin ideolojisidir.

Bu dünyada başarı bilenlerin değil yapabilenlerindir. Yapabilmek için yapmaya başlamak gerekir.

Kullanılmayan organ körelir. Sürekli TV seyrederek beyninizi düşük viteste çalıştırmayın. Beyninizin sınırlarını zorlamayan etkinlikler, beyninizi geliştirmez.

Tanıdıklarınızı ikiye ayırın, çaresizlik savarlar ve çaresizlik yayarlar. Zamanınızı neyin, ne için yapılamayacağını değil, neyin nasıl yapılabileceğini anlatan insanlarla geçirin.

Özgüvenimiz, başkalarının bizi nasıl gördüğünden çok, bizim kendimizi nasıl gördüğümüze bağlıdır.

İnsanın yükselirken kapasitesi, düşerken karakteri açığa çıkar.

İnsanlar da kitaplar gibidir, nihai değerleri 'içindekiler' kadardır.

Başarı ne ister? Cesareti korkusundan, aklı hırsından büyük insan!

Eğer başarımız tecrübemizle birebir paralel ilerleseydi, ömrümüzün sonunda emekli değil efsane olurduk!

Tüketirken her şeyin en iyisini isteyen, üretirken vasatlıkla yetinen insan, isteklerinle yeteneklerin arasındaki boşlukta yenildin hayata.

Çoğunluk, çoğunlukla, çoğunluğa uyar! Bu yüzden başarı, az sayıdaki bağımsız beyinli insanın sahip olabildiği nadir bir armağandır.

Çoğunluk, çoğunlukla, çoğunluğa uyar! Bu yüzden başarı, bağımsız beyinlerin nadir bir armağanıdır.

Hayat okulu iki sınıftır; kafa ve kalp odası. Kafanızı kullanarak öğrenmediklerinizi, kalbiniz kırılarak öğrenirsiniz.

Bir insanın başarı kapasitesini belirleyen, üç şey vardır: başarı zekası, başarı disiplini ve başarı enerjisi. Başarı zekası, neyi yapması neyi yapmaması gerektiğini gösterir. Başarı disiplini, yapılması gerekeni yapmasını sağlar. Başarı enerjisi ise, azi

Başarı, hayallerin hatıralara dönüşmesidir.

Başarı bir aygıttır. Hayat kumanda aletidir. Seçmediğiniz ve sevmediğiniz şeylerin yerine, seçtiğiniz ve sevdiğiniz şeyleri koymanızı sağlayan bir mekanizmadır. Başarılı oldukça siz hayatı yaşarsınız, başarısız kaldıkça hayat sizi yaşar. Siz mi hayatınızı

Büyük soru şu: olmak mı, görünmek mi? Çoğunluk mış gibi görünmeyi seçer; akıllıymış, zenginmiş, başarılıymış, mutluymuş gibi görünmeye çalışır. İnsanların çoğu başarılı insan taklidi yapar; içten içe her şeyin farkında oldukları için, çoğunun özgüveni kır

Başarmak bir etki dalgası yaratmaktır. Suya düşen bir taşın oluşturduğu halkalar gibi, sürekli genişleyen bir yararlılık çemberine sahip olmaktır. Bunun da temeli, bir işti çevremizdekilerden daha iyi yapmaktır. Bir birim değil on birim daha iyi olduğumuz

Seçeneklerini toplum hazırlar, seçimleri sen yaparsın. Seçeneklerinin kalitesi dışındakilere, seçimlerinin kalitesi içindekilere bağlıdır.

Başarı mimarimiz 3 s'ye dayanmalı: Sade, sistemli ve sürdürülebilir başarı!

Hayat bir deniz, ömür ise bir sandal. Ellerimizde kürekler var, başımızın üzerinde esen rüzgar. Rüzgarların hangi yönden eseceğini biz belirleyemeyiz, ama küreklerimizle hayat sandalımızı kontrol edebiliriz. Hayatta başarının birinci kuralı, kontrol edeme

İnsanın zirveye çıkma şekli kudretini, zirveden ayrılma şekli karakterini açığa çıkarır.

Garip ama gerçek, bu topraklarda insan iki durumda baş üstünde taşınır: öldüğünde veya ölümsüz bir iş başardığında!

Politik başarısızlıklarının sonucunda çıkan problemleri 'dış güçlerin oyunu' diye açıklamak iç güçlerin çok iyi bir oyunudur!

Hayatta sadece kolay olanı yapmaya gönüllüyseniz, hayat gittikçe zorlaşır. Zorlu yolu seçerseniz, önce zorlaşır ama sonra gittikçe kolaylaşır. Sizin seçiminiz hangisi?

Bilgi konuşturur, bilgelik susturur. Başarı parlatır, mutluluk yumuşatır. Zeka hızlandırır, akıl güçlendirir. Zenginlik gösterir, zarafet gizler.

Her başarı öyküsünün bir yerinde kahramana anlatılmış 'boşuna deneme, olmayacak' öyküsü vardır.

Başarı 3H aşamasından geçer: Hayal, Hakikat ve Hatıralar. Hayaller başarılırsa hakikatlere, hakikatler iyi yönetilirse güzel hatıralara dönüşür.

Başarısızlık aslında bir kibir meselesidir. İnsanların çoğu, çok çalışmaz; çünkü içten içe çaba sarf etmeden de başarıya ulaşabileceklerini sanırlar. Bir sabah uyandıklarında, bir şekilde istediklerine sahip olacaklarına inanırlar. Aslında düşündükleri ya

Ölüm diye bir şey olmasaydı, ölümsüz işler başaramazdık. Hiç ölmeyeceğimizi bilseydik, bugünün işini bir milyon yıl sonrasına erteleyebilirdik! Ölümsüz işler ölüm sayesinde başarılır.

Başarmak kendini şaşırtan sonuçlar almaktır. Skor tabelanızda yazan son rakam kimseyi şaşırtmıyorsa kariyer patinajı yapıyorsunuz demektir.

Başarınızın limiti sizsiniz. İnsan da kitap gibidir, değeri 'içindekiler' kadardır.

Başarılı bir hayat istiyorsanız, beyninizi başarıya götürecek bilgilerle beslemelisiniz. Çünkü beyninize ne girerse, beyninizden o konuda bir şeyler çıkar.

Başarılı olmayı öğrenmek için harcayacağınız bir gün, başarılı olmaya çalışırken size en az bir yıl kazandıracaktır.

Heves ettikleriniz, bedelini ödemeye razı olmadan sahip olmak istediğiniz ödüllerdir. Tutkuyla istedikleriniz ise, uğruna büyük bedeller ödemeyi göze aldığınız isteklerinizdir. Bir hedefi elde etmek için harekete geçtiğinizde karşılaştığınız ilk zorlukta

Şartlar ve olaylar, Kim olduğumuzu etkilemiş olabilir. Ama ne olduğumuzdan ve geleceğimizden Kendimiz sorumluyuz!

Cesaret hiç korkmamak değil, korkuya rağmen bir şeyler yapabilmektir.

Boş duran kötümser düşünür.

Başarılı bir beyin yönetimi, beynin gücü kadar zayıflıklarını da bilmeyi gerektiriyor.

Nasıl çalıştığını bilmediğiniz şeyi kontrol edemezsiniz, kontrol edemediğiniz şeyi yönetemezsiniz, yönetemediğiniz şeye sahip olamazsınız, sahip olamadığınız şey size sahip olur!

Geçmişe takılıp kalmayalım diye (beynimiz) gözlerimizi önüne almış. Dikiz aynası kullanma gereği duymamış!

Hep bildiği şeyler arasında sıkışıp sıkılıp kalmış, yeni şeyler öğrenmeden, yeni şeyler düşünmeden, rutin tekrarlar arasında, yeni şeyler hissetmeden yaşayanlar soğuk beyinlidir. Soğuk beyinliler 35'inde ölür, 70'inde gömülür!

Yenilik nöronları uyarır. Evin dekorunu değiştirmek bile fark yaratır. Beyniniz için sık sık yenilik yapın. Daha önce bilmediğiniz bir şeyler öğrenin. Gitmediğiniz yerlere gidin, nöronlarınızı şenlendirin!

Beyin bilimcilere göre uyku, bilginin uzun süreli hafızaya yerleştirilmesi için hayati derecede önemlidir. Yapılan bazı araştırmalarda, insanların daha çok şey öğrenmeye çabaladıkça daha çok uykuya ihtiyaç duyduğu keşfedilmiştir.

Birçok insan bana soruyor: Neden başarı? Niçin başarıyı bu kadar öneriyor, önemsiyorsunuz? Cevabımın şöyle: Başarı, hayatı değiştirme aracıdır. Seçmediğin ve sevmediğin şeylerin yerine, seçtiğin ve sevdiğin şeyleri koymanı sağlar. Akrabalarını seçemezsin

Silkeleyin umudunuzun tozlarını 'imkansız' sizin görebildiğiniz yerle sınırlı.

İşini iyi yapan bir çöpçü işini kötü yapan bir kraldan daha üstündür.

Eğer çok seviyorsan... Git başarılı ol bence ! Başarılı oldukça seçen sen olursun, başarısız kaldıkça seçilen!

Hayat okulunun iki sınıfı vardır: Kafa ve kalp odası. Kafanızı kullanmadığınız için öğrenemediğiniz şeyleri, kalbiniz kırıldıkça öğrenirsiniz. Can öğrenmediği yerden acır, acıdığı yerden öğrenir.

Hayat okulunun iki sınıfı vardır: Kafa odası ve kalp odası. Kafamızı kullanmadığımız için öğrenemediğimiz şeyleri, kalbimiz kırıldıkça öğreniriz. Can öğrenmediği yerden acır, acıdığı yerden öğrenir.

İnsanları kader karşılaştırır, karakterleri yakınlaştırır, kararları anlaştırır.

Başarılı olmak isteyen her insan için iki kritik bilgi vardır. Gücünü bilmek! Haddini bilmek! Aslan olunca karanın kralı olduğunu bilmek gücünü bilmektir; ama suya girip timsaha kafa tutmaması gerektiğini görmek ise haddini bilmektir.

Büyük başarı kalpten gelir, beyinde büyür ellerden hayata akar.

Hayatta bulunduğumuz konumu, yaptıklarımızdan çok, yapmamız gerektiği halde yapmadıklarımız belirler.

Kafesten çıkınca değil, kafesi içimizden çıkarınca özgürleşiriz.

İnsanlar 3'e ayrılır; gerçekten başarılılar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üzerinden geçinenler.

Her başarının bir son kullanma tarihi vardır.

İnsan yaşarken son işi, ölünce en büyük işi kadar başarılı sayılır.

Başarmak kendini şaşırtmaktır. En son skor tabelanızda yazan sonuç, sizi ve çevrenizdekileri şaşırtmıyorsa, o sonuç başkaları için başarı olsa da sizin için değildir.

Hiç kimse kendi çabasıyla çıkmadığı yükseklikte , kendi çabasıyla kalamıyor ..bu uçmak için doğan bir kuş olsa bile.

Başarı bilgi ister. Bilginin de beste dördü 'ilgi'dir.

Başarı sizden üç şey ister: tutku, teknik ve cesaret.

Başarınızı ilk unutan, başarısızlığınızı ilk gören siz olun.

Başarı çok bencildir, mutluluğa ulaşmaya aracı olmak istemez!

Size hayat hakkında bir iyi bir de kötü haberim var. İyi haber: kötü olan her şeyin bir sonu var! Kötü haber: iyi olan her şeyin bir sonu var!

Başarısızlığın en güzel durduğu yer, sonu başarıyla biten ömrün baş tarafıdır.

Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa gitme zamanı gelmiş demektir.

Kriz dönemlerinde ayakta ve hayatta kalmak istiyorsanız, 'umutlarınızı yüksek sabit giderlerinizi düşük tutun.

İşine ruhunu katmadan sadece bedeniyle yapan insan köle gibidir, işine sadece bedeni ve beynini koyan profesyoneldir, işine ruhunu, bedenini ve kalbini koyan ise liderdir. Bu yüzden hayat en çok liderleri ödüllendirir.

Kafanızda neyi çok düşünürseniz hayatınızda onu çoğaltırsınız. Günde aklımızdan 60 bin ile 80 bin arasında düşünce geçiyor. Bu düşünceler ne hakkında ise hayatımızda o çoğalır.

Aklınızın takıldığı yer hayatınızın takıldığı yer olabilir.

Başarınızın limiti sizsiniz. İnsan da kitap gibidir, değeri 'içindekiler' kadardır.

Başarısızlık hastalığa, başarı sağlığa benzer. Hastalık çabuk bulaşır ancak sağlık hemen bulaşmaz.

Yorumlar 5 Adet

Perihan

ziyaretçi

bütün siteler alıntı ya bu ne?

Perihan

mehmet ARSLAN

Hayatta ya tozu dumana katarsın yada tozu dumanı yutarsın sözünden çok etkilendim.

Perihan

erol celik

Sozleriniz beni hayata bagliyor

Perihan

meliha haskul

Ewet
"Herşey benimle başlar"

Perihan

meliha haskul

"Başarılı olucam"
Neden olmasın değilmi?

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste