Morgan Scott Peck Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li psikolog Morgan Scott Peck ait 9 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Morgan Scott Peck kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Morgan Scott Peck mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Morgan Scott Peck
  • Adı: Morgan Scott Peck
  • Doğum: 22 Mayıs 1936
  • Ölüm: 25 Eylül 2005
  • Mesleği: ABD'li psikolog
Morgan Scott Peck Kimdir Sayfası

Bu sayfada Morgan Scott Peck hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Morgan Scott Peck sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Morgan Scott Peck (d. 22 Mayıs 1936, New York City - ö. 25 Eylül 2005, Connecticut) ABD'li psikolog. Yazdığı kitaρlar ve yaklaşımlarıyla tüm dünyada tanınmıştır.

1958 Haɾvaɾd College'dan mezun oldu, M.D. deɾecesini Case Westeɾn Reseɾve Univeɾsity School of Medicine'den 1963'te aldı. sozkimin.com İlk kitabı olan "The Road Less Tɾaveled" (Tüɾkiye'de de Az Seςilen Yol adıyla çok okunan biɾ kitaρ haline geldi) 1978 yılında yayımlandı. Kitaρ sadece Kuzey Ameɾika'da 6 milyonun üzeɾinde satıldı, dünyada ise 20 dile çevɾildi. Başka kitaρlaɾından bazılaɾı Fuɾtheɾ Along the Road Less Tɾaveled, People of the Lie: The Hope Foɾ Healing Human Evil, The Diffeɾent Dɾum: Community Making and Peace adlı kitaρlaɾdıɾ.

kaynak : wiki

Morgan Scott Peck Sözleri 9 Adet

Aşağıdaki Morgan Scott Peck sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Morgan Scott Peck sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Kötü insanlar ve yenilgiler karşısında bile memnun kal. Bunlar barış sanatında yetişmenin temel öğretileridir.

Aşık olmak, aslında başka konularda çok daha idrakli olan aklımızı karıştırıp gözümüzü boyayarak bizi evlenme tuzağına düşürmek için genlerimizin bize oynadığı bir oyundur.

Dünyayı biz, onunla olan ilişkilerimiz yoluyla tanırız. O halde, dünyayı tanımak için onu incelemek yetmez; aynı zamanda 'inceleyiciyi' de incelemek gerekir.

Bir çocuk için anası ve babası dünyayı temsil eder. Çocuk annesi ve babası nasıl davranıyorsa, dünyadaki herkesin de aynı davranacağını düşünür.

İstek her zaman eyleme dönüştürülemez. Halbuki irade, mutlaka eyleme dönüştürülecek kadar güçlü olan isteğin ifadesidir.

Gerçeğe sadık insanlar, açık olmalarından dolayı gizlisiz saklısız yaşarlar; Böyle yaşamak için gösterdikleri cesaretten dolayı da korkudan kurtulurlar.

Sevgi, insanın kendisinin ve bir başkasının ruhsal evrimini desteklemek amacıyla benliğini genişletme arzusudur.

Sorunlar, bizim bilgeliğimizi ve cesaretimizi ortaya koyar.

İnsan iletişimin en genel amacı uzlaşmadır; ya da öyle olması gerekir.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste