Monet, muhteşem tuvallerden oluşan bir koleksiyonla birdenbire ortaya çıktı. ...

söz kimin

Bu sayfada Frederic Bazille tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Frederic Bazille şöyle demiştir: Monet, muhteşem tuvallerden oluşan bir koleksiyonla birdenbire ortaya çıktı. ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Monet, muhteşem tuvallerden oluşan bir koleksiyonla birdenbire ortaya çıktı. Renoir ile bu, iki sert ressamı ortaya çıkarıyor. Burası tam bir revir. (Mektubunda)

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bir adam durmadan gülümseyebilir, ama yine de yılanın biri olabilir.

Kaygı, insanın özü ve varlık yapısı ile ilgili varoluşsal bir durumdur. O, insanın doğasından, yapısından kopup gelir. İnsanlık niteliği arttıkça kaygı da yoğunlaşır, sentezdeki ruhsallık güçlendikçe kaygı da güçlenir. Kaygının yoğunluk derecesi insan olmanın, bir ben olmanın derecesini de verir.

Hacamat ettiren de, hacamat eden de orucunu açmıştır.

Benim için müzik, vahdetle kesret arasındaki köprüdür. Ben niye hediyeli bir adamım? İşte bu yüzden, hayatın bana verdiklerini geri vermek istiyorum. Bana vermedikleriyle çarpışmak yerine dünya haliyle ahiret hali arasındaki dengeyi kurmak ve kendimi zenginleştirmek amacım. Benim imtihan edildiğim şey bu. Önemli sözleri kullanarak onu yıpratmak değil.

Gerçeği konuşmak için, neyin gerçek neyin yalan olduğunu bilmek gerekir.

Bizim sükûtumuzdan bir şey anlamayan, kelamımızdan da bir şey anlamaz.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste