Modern insan kendisini hakikat seviyesine yükseltmeye çalışacağı yerde, hakik...

söz kimin

Bu sayfada Fransız metafizikçi yazar Rene Guenon tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Rene Guenon şöyle demiştir: Modern insan kendisini hakikat seviyesine yükseltmeye çalışacağı yerde, hakik... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Rene Guenon

Modern insan kendisini hakikat seviyesine yükseltmeye çalışacağı yerde, hakikati kendi seviyesine indirmek istemektedir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Nasıl bir geceydi bu Tanrım, nasıl korkunç bir geceydi. Ay ışığı yoktu; zifiri karanlık koyu bir perde gibi yeryüzüne abanmıştı.

Ben bir film yıldızı değilim; Ben bir oyuncuyum. Bir film yıldızı olmak sahte bir yaşam, sahte değerler ve tanınmak için yaşamak demek.

Çiçekleri koparıp, otları sulayarak karınızı arttıramazsınız.

Bence aşk, bin kere pişman olsan da, bin kere onun peşinden gitmektir.

Muhayyile ve aklın Allah'ı sınırlandırıcı veya bir surete bağlayıcı zaafını bilirim ve onunla savaşırım. Ona direnirim. Allah'ı aklımla kavrama, çerçeveleme donkişotluğuna girişmem. O'na sınırsız olarak gönlümü açmaya çalışırım.

Büyük insanlarda, liyakat sahibi olanların kendilerini budalaca aska kaptırdıkları görülmez. Büyük ruhlar ve büyük işler aşkla uzlaşmaz.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste