Melek Baykal Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Tiyatro ve dizi sanatçısı Melek Baykal ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Melek Baykal kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Melek Baykal mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Melek Baykal
  • Adı: Melek Baykal
  • Doğum: 7 Ağustos 1954
  • Mesleği: Tiyatro ve dizi sanatçısı
Melek Baykal Kimdir Sayfası

Bu sayfada Melek Baykal hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Melek Baykal sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Melek Baykal, (d. 1954) tiyatro ve dizi sanatçısı Aslen İstanbulludur. Ferhunde Hanımlar dizisindeki Nermin, Hayat Bağlarındaki Nurhayat ve Cennet Mahallesindeki rolleriyle tanınır. Ankara'da çekilen Ferhunde Hanımlar dizisiyle tanınmasının ardından gelen teklifleri değerlendirerek, İstanbul'a yerleşmiştir.

İstanbul doğumlu olan ve henüz 17 yaşındayken tiyatɾoya başlayan Baykal, ilk oyununda 85 yaşında biɾ kadını canlandıɾaɾak takdiɾ topladı. sozkimin.com Ankaɾa Devlet Konseɾvatuvaɾı mezunuduɾ. Uzun süɾe Ankaɾa Devlet Tiyatɾosu'nda çalıştı. Dizi filmleɾde ɾol almasına ɾağmen henüz biɾ sinema filminde oynamadı. Cennet Mahallesi adlı dizideki peɾfoɾmansıyla beğeni topladı. Şu an 2012 yılının başından itibaɾen Staɾ TV de kendi adını taşıyan kadın pɾogɾamını sunmaktadıɾ.

kaynak:wiki

Melek Baykal Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Melek Baykal sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Melek Baykal sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bazen çok komiğimdir, bazen de çok suratsızımdır. Aslan Burcu öyledir ya, iki ucu yaşar hep. Arası yoktur.

Ben seyircimle sokağa çıktığım zaman iç içe yaşamayı çok seven bir kadınım. Pazarıma gider alışverişimi de yaparım.

Oyunculuk hiç kolay bir iş değil ve çok derin bir kuyu. Üç tane dizi film yapmakla oyuncu olunmuyor.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste